“Kurslarımız artık bir okul olma noktasında”

“Kurslarımız artık bir okul olma noktasında”

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde 3 ay boyunca , keman, yan flüt, ritim, ney, bağlama, gitar, bağlama ve ud branşlarında müzik eğitimi alan 350 öğrenciye sertifikaları verildi.Eğitmenleriyle birlikte kendi alanlarında kısa gösteriler sunan kursiyerler büyük beğeni topladı.

Programın sonunda konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, bu dönem 9. su düzenlenen ve 350 kursiyerin katıldığı kursların artık bir okul olma noktasına geldiğini belirtti. Başkan Yağcı şöyle konuştu:

"Göreve başladığımız günden itibaren bir toplumun gelişmesinin tek taraflı olamayacağını biliyor ve buna göre çalışıyoruz. Bir taraftan alt  yapı itibariyle  kentimizin sıkıntılarını giderme çabası ve gayreti içerisindeyken diğer taraftan da insanımızın kültürel noktada ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak sportif noktadaki ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak, sosyal alandaki ihtiyaçları gidermeye yönelik olarak belirgin etkinlikler yapıyoruz. İşte, tiyatro festivalimiz bunlardan birisi. İşte, yaz spor okulları bunlardan birisi. Halk eğitim merkezlerimizde yapmış olduğumuz hanım kardeşlerimizle mahalle konaklarımızdaki etkinlikler, Kur'an okuma eğitimleri, Osmanlıca okuma eğitimleri ve birçok kurslarımız da bunlardan birisi. İşte, müzik eğitimi noktasında yapmış olduğumuz eğitim alanlarından birisini de bu akşam icra ediyoruz.

"7'sinden 70'ine diyebileceğimiz tam bir mozaik var"

 Çok değerli kızımız Hilal Coşkun ve bir çok Hilal Coşkun'ları Bilecik'imizde çıkartmak, aramızdaki kendi yavrularımızı böyle güzel müzik namelerini seslendirecek konuma getirmek isteyen her yavrumuzun bir enstrümanı çalabilecek konuma ve duruma getirmek temel hedeflerimizdendir. Bunları nasıl yapıyoruz? Bunları, çok cefakar ve fedakar hocalarımızın katkılarıyla yapıyoruz. Sizin gibi çok kıymetli velilerimizin, ailelerimizin bize duymuş olduğu güvenle çocuklarını buraya gönderdikleri için yapıyoruz. Bunları birlik, beraberlik, sevi, hoşgörü ve kardeşlik içinde yapıyoruz. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele gideceğiz dedik. İnşallah Bilecik ve Bilecik'te yaşayan herkes inşallah Türkiye ve Türkiye'de yaşayan herkes her gün, bir gün öncesinden daha iyiye ve daha güzele adım atma noktasında çaba harcıyoruz. Gayret gösteriyoruz. Hep birlikte bunu başarıyoruz. Daha iyisini de başarmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu akşam böyle güzel bir tabloyu yaşattıkları için katkısı olan, emeği bulunan öncelikle belediyemizin çok değerli yöneticilerine, çok teşekkür ediyorum. 3 aylık eğitim dönemini bitirip burada sertifika almaya hak kazanan 7'sinden 70'ine diyebileceğimiz tam bir mozaik var. Tüm öğrencilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çok güzel şeyler oluyor, çok güzel şeyler olacak. İnşallah hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşmak temennisiyle herkese selamlar sunuyorum. İyi akşamlar diliyorum."

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam