KURULUŞA YOLCULUK ŞEYH EDEBALİ İZİNDE BİLECİK TANITIM GECESİ

KURULUŞA YOLCULUK ŞEYH EDEBALİ İZİNDE BİLECİK TANITIM GECESİ

Gazi'yi, Dursun Fakıh'ı ve nice yiğitleri barındıran, zerresine canların verildiği güzide bir şehir olan Bilecik, gerçekleştirilen etkinlikte, taşının mermer, toprağının seramik, yaprağını ipek olmasının yanı sıra kuruluş ve kurtuluşun beşiği olduğunu bir kez daha hatırlatacak.

 Tarihi, kültürel ve doğal özellikleri ile son dönemlerde adından sıkça söz ettiren bu aziz diyar, Bursa'da gerçekleştirilecek olan “Bilecik Tanıtım ve Dostluk” gecesinde gerek canlı yayınlarla gerek, ünlü konukları ve düzenlenecek olan güzel etkinlikler ile adını Türkiye ve dünyaya haykıracak.

Kardeş şehir olan Bursa'nın destekleriyle Bilecik’i turizm, sanayi, ekonomi, kültürel ve sanatsal anlamda bağlarını güçlendirerek, yatırımcıları ve turizmcileri Bilecik’e kazandırılmanın amaçlandığı etkinlikte ayrıca Osmanlı el sanatlarının, nadide eserlerin, çömlek sanatlarının, 3 boyutlu tabloların yer alacağı ve Bilecik'e ait müziklerin seslendirileceği etkinliğe bütün vatandaşlarımız davetli.

 PROGRAM:

Bursa merkez Osmangazi ilçesinde bulunan Ördekli Hamamı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan ve Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,  Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan'ın da davetli olduğu programda ayrıca yöresel sanatçılarından oluşan Bilecik Belediyesi Oturak ve Meşk ekibi ve Mehtran-ı Şeyh Edebali mehter ekibinin gösterileri olacaktır. Programda ayrıca Bilecik’in tanıtım belgeseli izletilecek.

Bursa ulusal kanalı olan ASTV’den canlı olarak yayınlanacak olan program, 02 Mayıs Cuma günü saat: 17.00’de Ördekli Hamamı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. (Bilecik Belediyesi)

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam