KUTSAL EMANETLER BİLECİK’TEN GEÇTİ

KUTSAL EMANETLER BİLECİK’TEN GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak, su ve Türk bayrağından oluşan emanetler, Çanakkale-Ankara 19. Zafer Koşusu’na katılan atletler tarafından Bilecikli atletlere teslim edildi.

1

4

“Eskişehirli atletlere teslim etmek için yola çıktılar”

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla başlatılan “Çanakkale-Ankara 19. Zafer Koşusu” çerçevesinde, Çanakkale Gelibolu Yarımadası’ndan alınan toprak, su ve Türk bayrağından oluşan emanetler, Bilecikli atletlere teslim edildi. Bursalı atletler tarafından Bilecik’e getirilen emanetler, Bilecik merkeze bağlı Pelitözü köyünde düzenlenen törenle verildi. Buradan Bilecik şehir merkezine gelen atletler, Tepebaşı mevkiinde araçlarından inerek, otogar önüne kadar kutsal emanetler ile koştular. Otogar önünden araçlara binen atletler kutsal emanetleri Eskişehirli atletlere teslim etmek için yola çıktılar.

7

9

 

“Bilecik’te ”Kutsal Emanetleri” teslim almış bulunmaktayız”

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız törende yaptığı konuşmada, “Çanakkale Savaşımızın yıl dönümünde anmak ve Çanakkale ruhunu gençlerimize anlatmak adına düzenlenmiş olan ”Kutsal Emanetleri” 12 Martta Çanakkale’den hareket eden ekibimizin şu anda Bilecik’te ”Kutsal Emanetleri” teslim almış bulunmaktayız. İnşallah bizler de kutsal emanetlerimizi Eskişehir’imize teslim etmiş olacağız.

10

“Kahraman askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”

Ben bu vesileyle özellikle Çanakkale’de büyük mücadeleler vermiş olan kahraman askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Özellikle dün Ankara’da yaşanan terör olayından dolayı da orada canlarını veren vatandaşlarımıza şehit olan vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Bu vesileyle Bursa’dan gelen sporcularımıza hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Törene, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ve öğrenciler katıldı.

2

3

5

8

11

12

13

14

15

16

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam