Kütüphane Okuyucuları “Ebru” Yaptı

Kütüphane Okuyucuları “Ebru” Yaptı

 

Kutlamalar kapsamında dün Bilecik İl Halk Kütüphanesi bahçesinde okurlar ve vatandaşlar Ebru sanatıyla tanıştırıldı. Bahçede Ebru yapmak üzere hazırlanan alanda kütüphane kullanıcıları, yoldan geçen vatandaşlar ve öğrenciler Ebru yaparak farklı bir deneyim yaşamış oldular. Bilecik İl Halk Eğitim Merkezi’nde Usta Öğretici olarak görev yapan Gülden Kervan tarafından yaptırılan Ebru’ya ilgi yoğun oldu. Özellikle minik katılımcılar merakla Ebru yapımını izledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Pınar Dengiz, Ebru’nun kitap süsleme sanatlarından biri olduğunu ifade ederek bu sebeple kutlama programları kapsamında bu tür bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirtti. Dengiz şöyle devam etti:

“İlimizde hem bunun öğrencilerimize, okuyucularımıza tanıtımını yapmak istedik hem de kütüphaneci olarak en yakını olduğumuz sanat dallarından birisiyle ilgili bir etkinlik düzenlemek istedik. Onun için okuyucularımızla çeşitli ebrular yaptık. Bize bu konuda Halk Eğitim Merkezimizden Usta Eğitici Gülden Kervan Hanım yardım etti. Onun sayesinde yaptık. Katılan herkese teşekkür ediyorum.”

Yaklaşık 1 saat süren etkinlikte katılımcılar oldukça keyifli vakit geçirdiler.ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam