’’Kütüphanemizdeki faaliyetler yaz aylarında da devam ediyor’’

’’Kütüphanemizdeki faaliyetler yaz aylarında da devam ediyor’’

Topsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilecik için yeni çalışmalar ortaya koymaya çaba harcadıklarını belirterek, kendilerine bağlı birim olan İl Kütüphanesinde faaliyetlerin sürdüğünü söyledi. 
     Göreve başladıklarında çeşitli birimlerde fiziki ve diğer konularda eksiklikler olduğunu dile getiren Topsoy, şöyle konuştu: 
     ''Daha önceki yıllarda kütüphane alışkanlığı oranında bir eksiklik söz konusuydu. Bütün eksiklikleri kısa zamanda tamamlayabildik ve şimdi eksiksiz olarak vatandaşlara kültürel anlamda hizmet etmeye devam ediyoruz. İnsanlarımızın kütüphanemizden daha fazla yararlanması için çeşitli çalışmalar ortaya koyuyoruz. Kütüphanemiz gerek kitap sayısı gerek okuyucu bakımından çok iyi durumdadır. Bunun yanında engelliler için her türlü imkanlar sağlandı. Öğrenciler dışında vatandaşların ilgisini kütüphaneye çekmek için çeşitli uygulamalar yapıyoruz. Küçük çocuklarımız için her yıl 'Anneler Okuyor, Çocuklar Konuşuyor' programları yapıyoruz. Bu programlar sayesinde insanlarımızı okumaya özendiriyoruz.'' 
     İl Halk Kütüphanesi Müdürü Pınar Dengiz de eskiden yaz aylarında okuyucu sayısında büyük azalmalar yaşandığını, ancak bu yıl okuyucu potansiyelinde herhangi bir düşüş olmadığını anlattı. 
     Ödünç kitap alan okuyucularda büyük bir artışın olduğunu bildiren Dengiz, ''Bu yılın 6 aylık verilerine göre, 2 bin 628 kitap kütüphanemize dahil oldu. Böylece derme sayımız 42 bin 353'e ulaştı. Üye sayımızda da büyük bir artış yaşandı. Bu yıl ilk 6 aydaki üye sayımız 2 bin 125 kişiye ulaştı'' dedi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam