• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KYK YURTLARI TAHLİYE EDİLİYOR

KYK YURTLARI TAHLİYE EDİLİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar(KYK) Genel Müdürlüğü tarafından Bilecik dahil 81 ile KYK yurtlarının tahliye edilmesine ilişkin genelge gönderildi.

KYK, salgında zorunlu karantina için kullanılan yurtların bakım ve onarım yapılması nedeniyle 31 Temmuz’a kadar tahliye edilmesini isterken, yurtların, 3 Eylül’den itibaren hizmete açılacağı belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Bilecik valiliğine gönderdiği genelgede, yurtların 3 Eylül’den itibaren üniversitelilerin hizmetine açılacağını belirtti ve salgında karantina amacıyla kullanılan bakanlık yurtlarının en geç 31 Temmuz’a kadar tahliye edilmesini istedi.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Recep Ali Er imzasıyla Bilecik Valiliği’ne gönderilen genelgede, “İzolasyon amacıyla kullanılan yurtlarımızın öğrenci hizmetine hazır hale getirilebilmesi için yapılacak olan bakım, onarım, donatım, temizlik ve benzeri işler nedeniyle en geç 31 Temmuz 2021 tarihine kadar tahliye edilmesinin sağlanması hususunda gereğini rica ederim” ifadeleri yer aldı.

İzolasyon yurdu olarak kullanıldığı tarihten bu yana 143 bin 289 kişinin yurtlarda barındığının belirtildiği genelgede, 13 Temmuz 2021 itibarıyla 58 ilde bulunan 64 yurtta, 142 kişinin Sağlık Bakanlığı personeli, 28 kişinin sosyal izolasyon ve gözlem merkezinde tedavi gören vatandaşlar, 922 kişinin zorunlu izolasyon altına alınan vatandaşlar olmak üzere toplam bin 92 kişinin barındırılmaya devam edildiği bilgisine yer verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam