Lefke Bezi Dünyaya Açılıyor

Lefke Bezi Dünyaya Açılıyor

Sürekli Eğitim Merkezinin yetiştirdiği ustalar ve onların ürettiği yöresel ürünlerle ilimiz için aranılan, tercih edilen marka oldu.

Yoğun talebin olduğu yöresel ürünler Osmaneli de kadınlar için büyük istihdam olanağı yaratacak.

İstanbul Ticaret Üniversitemizin Moda Tekstil Bölümü’nün danışmanlığı ve destekleriyle tekrar üretimine başladığımız ROMA İmparatorluğu döneminden miras kalan “Lefke Bezi”artık talepleri zor karşılar konuma geldi.Büyük beğeni toplayan “Lefke Bezi” Lefke Takı sonrası şimdi konfeksiyon için kullanılmaya başlanıldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tekstil bölümü ve Osmaneli Belediyesi arasında yapılan yeni proje ile “Lefke Bezi” artık Dünya’nın tanıdığı el yapımı tekstil ürünü oluyor.

Önümüzdeki günlerde Belediye başkanı Münür Şahin İtalya Büyükelçisini ziyaret ederek “Lefke Bezi” hakkında bilgi verip işbirliği için destek isteyecek. “Lefke Bezi” artık ünü Türkiye sınırlarını aşan tarih kokan el yapımı tekstil ürünü oldu. Osmaneli Belediyesi Osmaneli ‘yi büyütmek ve yükseltmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.Osmaneli işbirliği yaptığı 22 üniversite ile ürettiği projelerle göz dolduruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam