• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
LGS VE YKS İÇİN 1500 ÖĞRENCİ VE VELİ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALDI

LGS VE YKS İÇİN 1500 ÖĞRENCİ VE VELİ DANIŞMANLIK HİZMETİ ALDI

Bilecik Belediyesi tarafından eğitim alanında ilk defa gerçekleştirilen Başarıya Giden Yol Doğru Tercih Merkezi ile Ortaöğretim (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları (YKS’ye giren öğrencilere tercihlerinde danışmanlık hizmeti verildi.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde kurulan danışmanlık merkezinde öğrenci ve aileleri uzman eğitmenlerden danışmanlık hizmeti aldı.

Eğitim ve gençliğe her zaman önem verdiğini kaydeden Belediye Başkanı Semih Şahin’in yakın takibi ve ilgisiyle gerçekleştirilen hizmet kapsamında LGS ve YKS için 1500 öğrenci ve ailesi danışmanlık hizmeti alırken, 550 öğrencinin tercih işlemleri de öğrenci aileleri ve uzmanlar eşliğinde gerçekleştirildi.

Eğitim Koçu, İletişim Uzmanı ve Aile Danışmanı Sema İnci, verilen hizmet hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’Bilecik Belediyesi katkılarıyla hazırlanan danışmanlık merkezinde öğrenci ve ailelerine yardımcı olmaya çalıştık ve bundan büyük mutluluk duydum. Eğitim ve öğrencilere her daim katkı vermeye hazır olduklarını kaydeden Belediye Başkanımız Semih Şahin de gerek ziyaretleri gerek takibi ile bizlerin yanında yer aldı. Merkezimizde, 01-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ortaöğretim (LGS) tercihlerine danışmanlık yapıldı. 22-29 Temmuz 2019 tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları (YKS) tercih danışmanlığı gerçekleştirildi. Ziyaretimize gelen ve bizlerin yanında yer alan konuklarımızdan birisi de Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Harun Mindivan, Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü, Müdür Yardımcısı, Rehber Öğretmeni, Meslek Lisesi Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve aileleri oldu.’’ İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONUNUN TERCİHLERİNİ BİRLİKTE DEĞERLENDİRDİK

İnci açıklamasında ayrıca; 2019 LGS Türkiye 1’incisi Yusuf Nam’ın tercihlerini birlikte değerlendirdiklerini belirterek; ‘’2019 YKS’da ilk 1000’de olan öğrencilerinde tercihini yapma şansımız oldu. Öğrencilerin, velilerin halkın ilgisi, katılımı çok yoğundu. LGS ve YKS Tercih Danışmanlığına yaklaşık olarak 1500 öğrenci ve veli katılım sağladı. Meslek tanıtımları ve güçlü sorularla gelecek kariyer hedefleri düşündürülerek 550 öğrencinin tercihleri en doğru sıralamayla birlikte yapıldı. Özellikle belirtmek isterim ki öğrencilerin geliş sırasına göre danışmanlık yapıldı. Bu konuda Belediye Başkan vekilimiz Semih Tuzak da oğlunun tercihleri için geldi ve sıranın kendilerine gelmesini beklediler.’’ Dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ BÜYÜK BİR EKSİKLİĞİ GİDERDİ’’

İletişim Uzmanı ve Danışman İnci açıklamasında ayrıca Belediye Başkanı Semih Şahin’in tercih danışma merkezini kurarak, büyük bir eksikliği giderdiğine dikkat çekerek; ‘’Burada gördüğüm devlet okullarının ve özel öğretim kurumlarının yeterli seviyede eğitim vermemesi, dönem içerisinde öğrenci, veli eğitim (motivasyon, sınav kaygısı, özgüven, meslek tanımları, lise ve üniversite tercihleri vb.) seminerlerinin düzenlenmemesi, ve sınav sonrası öğrencilerine ilgisiz davranmaları öğrencilerin ve velilerinin çaresizlik içinde olmaları üzücüydü. Bir öğrenci veli gece saat 12’ye kadar tercih için bekliyorsa, ‘Hocam bu gece rahat uyuyacağız diyorsa ve çıkışta Başkanımız Semih Şahin’e çok teşekkür ediyoruz bizleri düşündü ve böyle bir danışma merkezini açtı’ diyerek ayrılması önemlidir. Bu anlamda ben de Belediye Başkanı Semih Şahin’e, tercih danışma merkezine katılım gösteren halkın selam ve şükranlarını iletmek istiyorum. Ayrıca bizlere güvenen ve fikrimizi alan bütün aile ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam