LİDER İL ÖZEL İDARE SPOR ŞAMPİYONLUĞA HAZIRLANIYOR

LİDER İL ÖZEL İDARE SPOR ŞAMPİYONLUĞA HAZIRLANIYOR

Bilecik İl Özel İdaresispor, pazar günü deplasmanda Osmaneli Gençlerbirliği ile çıkacakları şampiyonluk maçı öncesi, Bilecik sentetik sahada günü yaptıkları tek antrenman ile geçti. Antrenmanda futbolcuların hırsı yüzlerinden okunurken, takımı kenetlenmiş bir şeklide gören teknik heyette ise yüzlerin güldüğü gözlendi. Yapılan antrenman sonrası açıklama yapan Bilecik İl Özel İdaresispor antrenörü Hasan Kol, haftası sonu grup ikincisi ile şampiyonluk maçına çıkacaklarını söyleyerek, bu maçın galibinin Bölgesel Lig'e (BAL) çıkacağını belirtti. Kol, “Pazar günü saat 17:00’da Osmaneli Gençlerbirliği ile şampiyonluk maçımız var. Bilecikspor eğer bu hafta puan kaybetmeseydi öyle bir enteresan maç olacaktı. Bilecikspor puan kaybetmeseydi o maç şu şekilde olacaktı. Biz yensek biz şampiyon, Osmaneli Gençlerbirliği yenerse onlar şampiyon, berabere kalırsak da Bilecikspor şampiyon olacaktı. Ben hayatım boyunca böyle bir maç ne duydum ne de gördüm. Bilecikspor, Edebalispor maçında sayısız fırsat kaçırdılar 1 puan alınca şampiyonluk yarışından koptu. Demek ki nasip değilmiş. Hepsi Bilecik’in genci, çok iyi mücadele ettiler bence” dedi.

 

  “BİZİM KULÜBÜMÜZÜN ÖZELLİĞİ KÜÇÜKTEN BÜYÜĞE HEPSİ BİLECİK ÇOCUĞU”

  Kulübün en büyük özelliği Küçük gruptan en büyüğüne kadar hepsi Bilecik’in çocuğu olduğunu belirten Kol, “Öncelikle bu çocuklar kahveye gitmeyecek, kötü alışkanlık yapmayacak ve gelecek burada bu aşıyı alacak. Bu aşı futbol ve spor aşısı. Bu çocuk bu keyfi bu yenmeyi, bu heyecanı bu formayı aldığı zaman onun keyfi bir başka olacak. Mesela geçen U-17’de Kütahya’ya gittik. Kütahya’da üç tane çocuğumuzu beğendi Göztepe Spor, bu bizim çok büyük bir kıvancımız. Önümüzdeki sene BAL ligine Allah nasip eder de bu Pazar berabere veya galip gelebilirsek, biz çıkarsak inşallah ne yapacağız, bizde belki gönüllü olup ta dışarıdan gelen çocuk olursa oynatabiliriz bir iki tane. Geriye kalan 16 oyuncu Bilecik’in çocuğu olacak. Hepsi burada Bilecik’i temsil edecek. Ben inanıyorum ki artık bundan sonra Bilecikspor’lusundan tutun da Bilecik’in içindeki bütün hepsi hatta Pazaryerispor ve diğerleri en azından bize artık hak ettiniz diyorlar. İnşallah Allah nasip ederse çıkmayı düşünüyoruz” dedi.

 

  “TÜRKİYE KUPASI’NI ÖNÜMÜZDEKİ SENE BİLECİK’TEN BİR TAKIM TEMSİL EDECEK”

  Türkiye Kupası’na önümüzdeki sene Bilecik’ten mutlaka bir takımın temsil edeceğini belirten Kol, “Buda şuanda BAL ligine yükselen biz olabilirsek inşallah Türkiye Kupası’nda oynamayı nasip edecek Allah. Bakacağız, göreceğiz biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Tabi ki karşı takımada saygı duyuyoruz. Onlar da elinden gelen her şeyi yapacaklar. Şuan burada yapılan 133’üncü idman. Bu çocukların en büyük eksikleri tecrübe. Çünkü gençler U-19’dan 6-7 tane oyuncumuz var. Bu çocuklar eksiklerini idmanlarla tamamlayacaklar. Bu yüzden bu çocukları çok sık idman ve çok sık tekrarla buralara getirebildik” dedi.

 

  "BU SENE İL ÖZEL İDARESPOR İLE BAL'E ÇIKMAK İSTİYORUM"

  Takım kaptanı Altıner Yörümez ise, geçen sene Edebalispor'da oynadığını zaman finalde Bozüyük Vitraspor’a kaybederek BAL yükselemediklerini belirterek, “Bu sene İl Özel İdaresi forması giyiyorum. Bu takım ile BAL’e yükselmek istiyoruz. Çok genç bir takımız ve 133’üncü antrenmanımızı yapıyoruz.  Pazar günü Allah nasip ederse bugün doğum günü olan hocamıza büyük bir armağan vermeyi hedefliyoruz. Takım içinde hava çok güzel. Arkadaşların hepsi maça konsantre olmuş durumda.  Osmaneli’nde çok zor bir maça çıkaracağız ve taraftar baskısı ile oynayacağız ve bu baskıyı yenerek berabere veya galip gelerek BAL çıkacağız” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam