LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ ALIMLARI BAŞLADI

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ ALIMLARI BAŞLADI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı bahar yarıyılında Lisansüstü programlara öğrenci alımına başladı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü eğitimlere başvurular 2-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tezli ve Tezsiz olarak ikiye ayrılan lisansüstü programlarda Lisans Diplomasının yanı sıra tezli programlar için ALES’ten en az 55 puan alma şartı konuldu. Doktora programında ise yüksek lisans diploma notunun en az 3.00  derece ve ALES’ten en az 60 puan olması gerektiği belirtildi. Adayların, lisansüstü eğitim-öğretim programlarına https://obs.bilecik.edu.tr//ogrenci/yonetim/enstitubasvuru.aspx internet adresi üzerinden ön kayıt başvurusu yapmaları ve kesin kayıta hak kazandıkları takdirde ise “Enstitü Başvuru Bilgi Formu”nun çıktısını Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğrenci İşleri birimine teslim etmeleri gerektiği belirtildi.

Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde açıklanan lisans programları şöyle; İktisat ABD, Para, Banka ve Dış Ticaret Tezsiz (İ.Ö.) Yüksek Lisans Programı, İşletme ABD, İşletme Tezli Yüksek Lisans Programı, İşletme ABD, İşletme Tezsiz (İ.Ö.) Yüksek Lisans Programı, İşletme ABD, İşletme Doktora Programı, Tarih ABD, Tarih Tezli Yüksek Lisans Programı ve Tarih ABD, Tarih Doktora Programı.

Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü programlarında alınacak olan öğrenciler için başvurular 31 Aralık’ta başladı ve 11 Ocak’a kadar devam edecek. Buna göre Tezli Yüksek Lisans Programları şöyle;  Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyoteknoloji, Tarla Bitkileri, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Kimya, Matematik, Moleküler Biyoloji,  İnşaat Mühendisliği ve Kimya mühendisliği.

Fen Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans için mülakat sınavına girmeye hak kazananlar 15 Ocak tarihinde ilan edilecek olup mülakat 17 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. 21 Ocak’ta kazananların ilan edileceği programda kesin kayıtlar 23 Ocak’ta başlayacak.

Fen Bilimleri Enstitüsü Doktora programda ise açılan programlar şöyle; Enerji Sistemleri Mühendisliği, Makine mühendisliği, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği, Kimya Mühendisliği.

Fen Bilimleri Enstitüsü Tezsiz yüksek lisans programında ise sadece Enerji Sistemleri programında öğrenci kabul edecek. Ayrıca AKS başına 45 TL, Bahar Yarıyılı katkı payı ise toplamda 1350 TL olacağı duyuruldu.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü ise sadece Sağlık Yönetimi anabilim dalından tezsiz yüksek lisans programı için öğrenci kabul edeceğini duyurdu. Başvuruların devam ettiği programda son başvuru tarihi 11 Ocak olarak acıkandı.

Tüm lisansüstü programları hakkında detaylı bilgiyi bilecik.edu.tr adresinden edinebilineceği açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam