LOJMANLARIN TEMELİ ATILDI

LOJMANLARIN TEMELİ ATILDI

Bozüyük Adliye lojmanlarının temeli düzenlenen tören ile atıldı.

Kasımpaşa Mahallesi’nde eski belediye lojmanlarının bulunduğu alana yapılacak adliye lojmanlarının temel atma törenine Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Kılıç, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, İlçe Müftüsü Selami Bağcı, Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeliİ, TSO Başkanı Buğra Levent, Kasımpaşa Mahallesi Muhtarı Güler Uyar ve adliye personeli katıldı. Temel Atma töreninde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Kılıç; “Bilindiği üzere 15 Temmuz hain darbe girişiminden hemen sonra 16 Temmuz 2016 tarihinde Bozüyük ilçesindeki görevime başladım. Öncelikli olarak bu süreçte olması gereken adli süreci başlatarak, soruşturmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bizlerin adli görevinin yanı sıra, idari görevlerimizin de bulunduğu aşikârdır. Sevdiğimiz Bozüyük ilçemizde hâkim savcı ve adliye personelimizin oturabileceği her hangi bir lojman bulunmamaktaydı. Bizler gelip geçiciyiz, ne kadar kalacağımızın elbette ki önemi yok. Yaptığımız adli görev dışında bizden sonraki meslektaşlarımızın ve personelimizin bizden daha iyi bir ortamda çalışabilmeleri için çaba sarf ediyoruz. Bu hususta adli lojman için adımlar atmaya başladık. Adalet Bakanı Müsteşarımız Sayın Kenan İPEK’in katkıları ile büyük bir gelişme sağladık. Şu an bulunduğumuz yerde temelini atacağımız, 1115 metrekare üzerine kurulu 15 daireden oluşan  lojmanlarımızın inşaatına başlayacağız.

Emeği geçen herkese teşekkür etmekle birlikte özellikle teşekkürü borç bildiğim başta Adalet Bakanlığımız olmak üzere, Bozüyük Adliye lojmanları arsa ve inşaat yapımı hususunda desteklerini esirgemeyen  Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, Yönetim Kurulu Başkanı Müsteşarımız Kenan İpek’e, bizlere yol gösteren Adalet Bakanlığı İdari Mali İşler Dairesi Başkanımız Birol Terlemez’e, arsa arama çalışmalarımızda benimle birlikte tek tek dolaşan Sayın Hasan Yaman’a tabi ki arsa devri ve imar hususlarında her daim yardımını esirgemeyen kamu personelinin güvenliğini ön planda tutan Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda protokol üyeleri ile birlikte dua edilerek temel atma töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen tören ile birlikte inşaatın en kısa sürede tamamlanması ve hayırlara vesile olması belirtilen adliye lojmanları temel atma töreninin ardından protokol hep birlikte kutlama yemeğine katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam