Maarif Ordusu Afrin İçin Askerlik Şubesinde

Maarif Ordusu Afrin İçin Askerlik Şubesinde

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Amirleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile birlikte Bilecik Askerlik Şubesine giderek Afrin harekâtını gerçekleştiren şanlı ordumuzda görev alabilmek için dilekçe verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, vatan savunması söz konusu olduğu zaman her vatan evladının ordumuzda görev almak için can attığını, eğitim neferlerinin de aynı duygu ile “ölürsek şehit, kalırsak gazi” diyerek Afrin’deki harekatta görev alabilmek için dilekçelerini Askerlik Şubesine verdiklerini ifade etti. Öğretmenlerin, bu millete Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslanları, çağ açıp çağ kapayan Fatihleri, tarihin en muhteşem imparatorları olan Yavuzları, Kanunileri yetiştiren kişiler olarak vatan ve millet sevgisini, bağımsızlık aşkını yüreklerinde taşıdıklarını, yeri geldiğinde her bir öğretmenin bir Ulubatlı Hasan, bir Ertuğrul Gazi, bir Hayme Ana, bir Nene Hatun olarak vatan savunmasında üzerine düşeni yapmaya her zaman hazır olduğunu dile getirdi.

Ülkemizin bekasının söz konusu olduğu bu mukaddes davada, geriye kalan her şeyin bir teferruat olduğunu vurgulayan Fazilet Durmuş, tarihte sayısız zaferler kazanan şanlı ordumuzun Afrin’de de destan yazmaya devam ettiğini, Yüce Allah’ın da yardımıyla vatanın bölünmez bütünlüğü için zaferlerin yine şanlı ordumuzun olacağını sözlerine ekledi. Durmuş, “Bu uğurda bize de bir görev verilirse her daim seve seve yapmaya hazırız.” dedi. Afrin’deki şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam