MADEN TEKNOLOJİSİ ALANI AÇILDI

MADEN TEKNOLOJİSİ ALANI AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında protokol imzalanmıştı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında arasında madencilik sektöründe nitelikli iş gücü yetiştirmek amacıyla işbirliği protokolü imzalanmıştı. Madencilik alanında söz sahibi olan 11 ilden biri olan ilimizi de kapsayan bu protokol, nitelikli iş gücü ve istihdam manasında ilimize büyük avantajlar sağlayacak olup öğretmenlerimizin yeterliliklerinin geliştirilmesi, başarılı öğrencilere burs ve staj imkânı sunulması, alan öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılarak sektörde istihdamlarının sağlanması, atölye ve meslek dersi öğretmenlerine ve öğrencilerine, sektörde meydana gelen teknolojik gelişmelerin aktarılması sağlanacakt.

İlimizde mesleki alanda faaliyet gösteren tüm paydaşlar ile düzenlenen Mesleki Eğitim Çalıştayı sonrasında, sektörün ihtiyaçları ve talepleri göz önünde bulundurularak kapsamlı bir çalışma yapıldığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “İlimiz genelinde öne çıkan sanayi ve ticaret alanlarını detaylı bir şekilde paydaşlarımızla ele aldık ve bu bağlamda açılacak, kapatılacak veya birleştirilecek alan/dallar üzerinde bir çalışma yaparak Bakanlığımızın onayına sunduk. Geldiğimiz noktada görüyoruz ki ocak ayında gerçekleşen Çalıştay’da aldığımız kararlar ve ortaya çıkan yol haritası son derece isabetli olmuş, Bakanlığımız da ilimizde, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadulu Lisesinde Maden Teknolojisi alanı açılmasıyla ilgili talebimize olumlu yanıt vermiştir.

Amacımız, ilimizde öğrencilerimizin sevdikleri, istedikleri ve mezun olduklarında istihdam edilebilecekleri iş garantili meslekler edinen, dolayısı ile ülkemiz ekonomisine fiilen katkıda bulunan mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu kapsamda diğer bir projemiz de ödeneği hazır olan ve Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılması planlanan 32 derslikli, 5 atölyeli, pansiyon binası ve spor salonu olan bir mesleki eğitim kompleksinin yapımıdır. Arazi temin çalışmaları tamamlanıp kompleks bittiğinde ise sektörün içinde ve her an uygulamalı eğitim verebilen, istihdam garantisi olan, son teknoloji ile donatılmış bir eğitim tesisi ile mesleki yönden tam donanımlı olarak yetişmiş gençlerimizin yarınlara emin adımlarla ilerleyebileceği bir eğitim tesisini ilimize kazandırmış olacağız.”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam