MAHALLE İFTARLARIYLA RAMAZAN BİR BAŞKA OLUYOR
admin • 15 Temmuz 2013 16:39:09 
MAHALLE İFTARLARIYLA RAMAZAN BİR BAŞKA OLUYOR

Bilecik Belediyesi tarafından ‘’Bu Ramazan Sizdeyiz’’ sloganı ile gerçekleştirilen iftar yemeklerinde mahalle sakinleri birlik ve beraberlik içinde aynı sofrada buluşuyor.

Geçmişteki Ramazan kültürünü yaşatma adına hazırlanan iftar programlarında, yine eski bir geleneği yaşatma adına insanlar, çalınan davulla iftara davet ediliyor ve çocuklara ücretsiz pamuk şeker dağıtılıyor.

Düzenlenen iftar programlarında vatandaşı yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Osmangazi Mahallesindeki iftar programında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ramazan’ın birlik, beraberlik, sevgi hoşgörü ve paylaşım ayı olduğunu belirten Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuşmasında şunları kaydetti:

“Ramazan ayının bütün güzelliklerini çok şükür hep birlikte yaşıyoruz. Bizler de bu sene Bilecik Belediye Başkanlığı olarak sizlere konuk olalım, sizlerle birlikte aşımızı ve soframızı paylaşalım dedik. Bu iftarlarımızın amacı bir ekmeği, bir pideyi paylaşarak mutluluk ve güzellikleri arttırmaktır. Aramızdaki birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirmek için bir araya geliyoruz. Böyle bir organizasyona katılarak güzellik kattığınız için teşekkür ediyorum.  Çünkü bu tür organizasyonlara anlam ve değer katan sizlersiniz. Her zaman dediğimiz gibi İnşallah hep güzel zamanlarda ve güzel anlarda buluşuruz ve Cenab-ı Allah bizlere hiçbir kötülük vermesin. Bu akşamın hazırlanmasında katkısı bulunan herkese çok teşekkür ediyorum”

İlahilerin seslendirildiği iftar programında, Bilecik Belediyesi Mehter Takımı konuklara, muhteşem bir gösteri sundu. Yine program kapsamında her gece ayrı bir camide olduğu gibi İstasyon Cami’inde şerbet ikramı yapıldı. (Bilecik Belediyesi)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x