Mahalleli Marifetlerini Sergiledi

Mahalleli Marifetlerini Sergiledi

 

İsmetpaşa ve Beşiktaş Mahalle Konaklarındaki kursların yılsonu sergisi açıldı.
Mahalle konaklarında yapılan sergilerin açılışına, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu, Giyim Öğretmeni Fatma Ünal, El Sanatları Öğretmeni Şengül Fırat, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı İlhami Çınar, Beşiktaş Mahallesi Muhtarı Saffettin Arı ve kursiyerler katıldı. 
Yapılan açılış sonrasında sergi gezildi. Kursiyerler arasında,”Bildiğimi sandığım şeyler vardı. Ama kursa gelince fark ettim ki aslında hiçbirini bilmiyormuşum.” diyenler oldu. 
El Sanatları Kursu Öğretmeni Şengül Fırat, kurslarının 1 Ekim 2011 tarihinde açıldığını ve 15 Haziran 2012 tarihinde kapanacağını söyledi. Kayıtlı 22 kursiyerinin bulunduğunu belirten Fırat, kurslarının sabahtan öğlene kadar olduğunu ekledi. Fırat şöyle devam etti:
“El nakışları açtık, basit iğne işleri, yerel dokumaları tercih ettik. Çok güzel ürünler çıktığını düşünüyorum. Belediye başkanımıza, kursiyerlerimizin evlerine yakın şekilde kurs açabilme imkanı verdiği için teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimiz merkeze, evlerine uzak olduğu için gidemediklerini söylüyorlardı. Bu açıdan bu kurslar çok güzel oldu.
Kursiyerlerime, istekleri doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Onları zorlamıyoruz, el nakışı, kurdele nakışı, pul boncuk dikişleri adı altında açtık ama farklı şeyler istediklerinde de onlara yardımcı oluyoruz.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam