MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Muhalefet yeni otogarı ve devam eden inşaatları sordu

Mart ayı Bilecik Belediye meclisinde 2 adet olağan gündem maddesi yer aldı. Gerçekleşen toplantı da İlk gündem maddesi olan Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin 1’inci fıkrasına istinaden Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Yönetmeliği’nde değişiklik talebi görüşüldü. Karar bağlanan değişiklik konusundaki madde oy birliği ile kabul edildi.

İkinci gündem maddesi olarak bazı dolu ve boş memur kadrolarında unvan ve derece değişikliği yapılması ve kadro ihdası önerildi. İkinci gündem maddesi ise AK Partili meclis üyelerinin kabul, CHP ve MHP üyelerinin çekimser oyu ile kabul edildi.

Meclisin olağan gündemleri üzerine Belediye Başkanlığı tarafından önerilen; Belediye Başkan Yağcı’nın, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve ilgili personellerin belediyecilik ve şehircilik anlamında bilgi ve tecrübelerini arttırmak amacıyla Belçika, Almanya, İspanya ve Fas’a  7 günlüğüne gönderilmesi talebi görüşüldü.  Ek gündem maddesi olan üçüncü madde ise oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca CHP ve MHP grupları Bilecik’te başta yeni yapılan otogar  ve devam eden diğer inşaatlar hakkında soru önergesi verdi. CHP ve MHP gruplarının soruları üzerine Bilecik Belediye Başkanı ve Birim Müdürleri sorulan konular hakkında muhalefeti bilgilendirdi.

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam