Mart ayı meclis toplantısında yeni kararlar alındı

Mart ayı meclis toplantısında yeni kararlar alındı

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda 7 gündem maddesi ve Cumhuriyet Halk Partili üyeler tarafından gündeme getirilen konular görüşüldü. Mart ayı gündem maddeleri konuları;

 Disiplin Amirleri Yönetmelik Taslağının Görüşülmesi,3 adet otobüs alımı, 1 Adet Ekskavatör ve 1 Adet Kazıyıcı Yükleyici Türü İş Makinesi alımı, Sağlıklı Kentler Birliğine Üyelik,  Kanalizasyon ve İçme Suyu Evsel Bağlantı Hattı ve Ücreti Konusunun Görüşülmesi,  İmar Konularının Görüşülmesi ve Başkanlıkça ve Meclis Üyelerince Getirilecek Konular oldu.

Gündemin ilk maddesiDisiplin Amirleri Yönetmelik Taslağı Ak Parti ve CHP’nin kabul MHP’nin çekimser oyuyla kabul edildi.

“3 adet yeni otobüs alınıyor”

2. Gündem maddesi olan 3 adet otobüs alımı ile ilgili olarak Başkan Yağcı, “Belediyemize ilişkin olarak otobüslerimiz baya eskidi. Bilecik’e yakışır bir şekilde ilk aşamada 3 adet otobüs almayı düşünüyoruz. Öncelikle cenaze işlerinde kullanılmak ve okullardaki personellerin bazen okullardaki bayram ve törenlerde nakline yönelik olarak bunları gerçekleştiriyoruz. .Şu anda özel kullanıma ilişkin bir düşüncemiz yok.”ifadelerinde bulundu. 

Sağlıklı Kentler Birliği’ne üyelik meclisten geçti

Gündemin dördüncü maddesi Sağlıklı Kentler Birliği’ne Üyelik konusu oldu. Başkan Yağcı konu hakkında; “Halkımıza sağladığımız imkânlar çerçevesinde sağlıklı kentler birliği yapmış olduğu değerlendirmelerde Bilecik Belediye Başkanlığını da kendi birliklerine üye olarak bize davette bulundular. Biz de meclisimizden eğer sağlıklı kentler birliği üyeliğine ilişkin olarak bir kararımız oluşursa sağlıklı kentler birliğine katılacağız ve buradaki çalışmalardan, etkinliklerden Avrupa Birliği’nden sağlanan fonlardan belediyemizin de faydalanma imkânı oluşacak.”ifadelerinde bulundu. Gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

CHP belediye başkanlarının isimlerini parklara istedi

Gündem maddelerinin ardından CHP meclis üyeleri tarafından verilen gündem dışı maddeler görüşüldü. CHP meclis üyeleri tarafından verilen “Geçmiş dönemlerde ilimizde belediye başkanlığı yapmış Necati Önen, İsmail Atak, Mehmet Seven, Akın Olcay, Mustafa Cinoğlu ve Yaşar Tüzün’ün isimlerinin park ve bahçelere verilmesi” önerisi oy çokluğuyla reddedildi.

“Kent Müzesi malzemelerinin çoğu Bilecik’ten alındı”

CHP meclis üyelerinin diğer bir gündem dışı madde sunumu ise Bilecik belediyesine ait kent müzesi ile ilgili oldu. Önergede “ Alınan malzemeler ilimizden mi yoksa çevre illerden mi alınmıştır? Alınan demirbaş listesinin malzemeleri nedir? Hangi firmalardan alınmıştır? Alınan malzemelerin tutarı kaç liradır? Belirtilen konuların açıklanmasını arz ederiz. “ifadeleri yer aldı.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Strateji Geliştirme Müdürü Hülya Eçen Çalışkan, “Yaşayan kent müzesi çalışmalarını tamamlamış durumdayız. Malzemelerin bir çoğunun alımı Bilecik’ten gerçekleştirilmiştir.”dedi. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam