Meclis 2013 Yılının Son Toplantısını Yaptı

Meclis 2013 Yılının Son Toplantısını Yaptı

Önceki toplantıda yarım kalan Yazı İşleri Müdürlüğü’nün SYDV Mütevelli Heyeti’nde 2014 yılında görev yapacak hayırsever vatandaşların isimlerinin belirlenmesi teklifine kaldığı yerden görüşülmeye devam edildi ve teklif edilen 4. madde oy birliğiyle kabul edildi.Daha sonra 5. ve 6. maddeye geçildi. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi üzerine Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait Hürriyet Mah. 5. Sokak No:2 adresinde bulunan İl Özel İdaresi’ndeki hizmet binasındaki ofisin Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Bilecik yatırım destek ofisi olarak kullanılmak üzere geçici ve ücretsiz olarak tahsisi talebi ve yine Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi üzerine Tisva Mikro Kredi Bilecik Şubesi’ne ofis olarak kullanılmak üzere İl Özel İdaresi kampüsü  içinde kalan C Blok Daire: 1’de bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait lojmanın tahsisi talebi görüşüldü. Bu iki maddenin de Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine oy birliğiyle karar verildi.

7. madde de Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğünün 2013 yılı yatırım programı revizesi talebi görüşüldü. 2013 yılı stabilize içinde görmüş olduğu programın 147 km olduğu söylendi. Teklifte programda olmayan 63 km ekstabilize, onarım yolu olarak Merkez, Bozüyük, Söğüt ve Söğüt ilçelerinde olmak üzere Beylicuma ve Sarmaşık, İlyasbey, Okluca, Bozüyük Dübekli, Yeniçepni köy yolu Söğüt Hamitabat Küre çevre yollarının onarımlarının yapılması, 2013 yılı içerisindeki yapılamayan, kalan programların da 2014 yılında yapılması teklif edildi. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

8. madde de Plan ve Bütçe Komisyonunun teklifi üzerine eski Vali Konağı’nın bulunduğu arsanın, arsa olarak satışının yapılıp yapılmayacağı talebi hakkında komisyondan gelen rapor görüşüldü ve oybirliği ile teklif kabul edildi.

Toplantının bitmesinin ardından 2014 yılı Ocak Ayı toplantısının 6 Ocak Pazartesi günü yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Caner ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam