Meclis Başkanı Çelik, 2014 Yılını Değerlendirdi

Meclis Başkanı Çelik, 2014 Yılını Değerlendirdi

10 Ocak 2014 Cuma günü yani bugün Çalışan Gazeteciler Günü olduğu için gazetemizin gazeteciler gününü kutlayan Çelik, “Bizim her ayın ilk haftası Bilecik İl Genel Meclisimizin toplantı haftası olduğundan İl Özel İdarelerinde Meclis salonumuzda 5 gün toplantı yaparız. 2014 yılının ilk toplantısına 6 Ocak Pazartesi günü başladık ve Cuma gününe kadar 5 toplantı yaparak Ocak ayı toplantı dönemimizi bitireceğiz.

Pazartesi günü ilk toplantımıza Bilecik İl Özel İdaremizin 2013 yılı denetimini yapacak denetim komisyonu üyelerimizi seçtik. Bu komisyon üyesi arkadaşlarımız siyasi partilerin buradaki oy oranına göre seçiliyor. 3 tane AK Partili, 1 tane Cumhuriyet Halk Partili 1 tane de Milliyetçi Hareket Partili meclis üyemizin seçilmesi gerekiyordu. Bize burada yaptığımız seçimle Ak Partiden Ertuğrul Torun, Hüseyin Öteyaka, Azmi Ceyhan, Cumhuriyet Halk Partisinden Halit Gölcan, Milliyetçi Hareket Partisi’nden de İsmail Zeki Uyanık önerildi ve yaptığımız seçim sonucunda bu 5 arkadaşımız denetim komisyonu olarak görevlendirildiler, meclisimizce görevlendirildik.

 Bu arkadaşlarımız meclis çalışması bittikten sonra önümüzdeki hafta kurulun kendilerine göstereceği odada 2013 yılında İl Özel İdaresinin yaptığı bütün çalışmaların dosyasını, evrakını gözden geçirecekler ve bunun sonucunda eğer konusu suç teşkil eden bir durum olursa bana Meclis Başkanlığına bildirecekler. Biz Meclis Başkanı divanı olarak konuyu rapor haline getirip eğer suç varsa Cumhuriyet savcılığına ihbarda bulunabileceğiz. İnşallah böyle bir durum yoktur ve bu çalışmayı yapacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

Salı günü ve Çarşamba günü çalışmalarımızda yine sizlere duyurmak istediğim İl Özel İdareyi ilgilendiren iki konuda meclisimizin kurumla ilgili kararı oldu. Bunlardan birisi 112 acil çağrı merkezi binası yapmak için ihaleye çıkma izni verilmesiydi. Öğretmen evinin yanında sağlık ocağı var. Sağlık Ocağının da dahil olduğu o ada da bir inşaat başlatılacak ve bu inşaat bittiğinde Bilecik’te 112 acil çağrı, bizim Özel İdaremizde şu anda hizmet veren eski Sivil Savunma Müdürlüğü elemanları 24 saat orada duracak ve İlimizin bu acil konularını veya tehlikeli deprem, trafik kazası gibi durumlarda ilk müracaat edeceğimiz yer olacak. Bunlar için bir tesis yapılıyor. Bunun inşaatına, ihalesine çıkış izni verildi.

Yine aynı şekilde şu anda bulunduğumuz mekanda İl Özel İdaresi olarak hizmet vermekteyiz. Bizim, İl Özel İdaresinin bir hazırlığı var. Küçük sanayinin arkasında biz daha önce 20 dönüm PTT ve Türk Telekom’dan arsa alınmıştı İl Özel İdaresi olarak. Bu arsaya da bir proje çizdirdik. Bununla ilgilide ihaleye çıkma izni verildi. Bu iki kararında ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Caner ALKAN-Erhan TOKA

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç