MECLİS ÜYELERİ OSB’LERE SEÇİMLE GİRECEK

MECLİS ÜYELERİ OSB’LERE SEÇİMLE GİRECEK

İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantıları devam ediyor. 4. birleşimin gerçekleştiği toplantıda 4 gündem maddesi görüşüldü. AK Parti Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi, Başkanlık Divanı Katip Üyesi Hakan Özkan’ın mazeretli olarak katılmadığı birleşime MHP ve CHP’li üyelerin verdikleri yazılı önergenin gündeme alınması damgasını vurdu.

MHP VE CHP’Lİ ÜYELERİN YAZILI ÖNERGESİ GÜNDEME ALINDI

Verilen önergede “O.S.B’lerde görev yapmak üzere İl Genel Meclisi üyelerinden seçilecek mütevelli heyetinin adil bir şekilde oluşması ancak İl Genel Meclisi Üyelerinin kendi meclisinde seçilmesi ile oluşur. Bu nedenle mütevelli heyetine atama yoluyla değil, mecliste seçim yapılarak belirlenmesinin ve mecliste görüşülmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi. Önergenin gündeme alınıp alınmamasını oylamaya sunan Meclis Başkanı Oğuz Sertler de “EVET” yönünde oy kullanınca 10’a 9 kabul edildi. AK Parti Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi, Başkanlık Divanı Katip Üyesi Hakan Özkan’ın da meclis toplantısında bulunmamasıyla 7 MHP, 2 CHP ve Başkan Oğuz Sertler’in evet oyu verdikleri önerge gündeme alındı.

6

4

ma1

2

Çevre Ve Sağlık Komisyonu İnceleyecek

Birleşimin ilk gündem maddesinde Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü’nün teklifi üzerine Vizyon Doğaltaş Mad. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin, ilimiz Gölpazarı ilçesi Kasımlar Köyü H24d2 paftasında bulunan maden (mermer) ruhsat alanında yapılması planlanan kapasite artışı talebi görüşüldü. Meclis üyelerince oylanan konu oy birliğiyle Çevre Ve Sağlık Komisyonu’na havale edildi.

MHP’li Orhan Uğur, Tarım Ve Hayvancılık Komisyonunun da İncelemesini İstedi

Toplantının ikinci gündem maddesinde Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü’nün Yılmaz İri’nin ilimiz Osmaneli Ciciler Köyü Eskibağyerleri Mevkii H24 a 07 a.4 Pafta 574 nolu parselde tapulu 4825 M2’lik I (A) grubu maden ruhsat talebi görüşüldü. MHP’li Orhan Uğur adı geçen Ocak’ın tarım arazilerini kapsadığı için Tarım Ve Hayvancılık Komisyonunun da İncelemesini İstedi. Fakat Başkan Sertler daha önceden buraya gidildiğini, bir tek komisyonun incelemesinin yeterli olacağını belirtti. Meclis üyelerince oylanan madde oy birliğiyle Çevre Ve Sağlık Komisyonu’na havale edildi.

3

Başkan Sertler Komisyon Üyelerine Teşekkür Etti

Birleşimin üçüncü görüşülen maddesi İl ve İlçelerimizde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarımızın gelecek ders yılına hazırlanmasıyla ilgili sorunların tespit edilmesi özellikle öğrenci yoğunluğu fazla olan ilçe ve mahallelerimizdeki Eğitim Öğretim sorunlarının incelenmesi amacıyla çalışma yapılarak meclisimizin bilgilendirilmesi talebi hakkında Eğitim, Kültür Ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen rapor oldu. Meclis Başkanı Oğuz Sertler çalışmalarından dolayı komisyon üyelerine teşekkür etti. Madde komisyondan geldiği şekilde kabul edildi.

Osmaneli 75. Yıl Anadolu Lisesine 20 Bin TL Aktarıldı

Birleşimin bir diğer gündem maddesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebine istinaden Osmaneli 75. Yıl Anadolu Lisesi Müdürlüğünün Pansiyon Onarım giderlerinde kullanılmak üzere 2016 Mali Yılı bütçesinin “Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okulların onarım” giderleri tertibinden Osmaneli İlçe Özel İdare Müdürlüğünün ilgili bütçe tertibine 20.000,00 TL ödeneğin aktarılması talebi hakkında Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Konu komisyondan geldiği şekilde kabul edildi.

2015 Mali Yılı Kesin Hesap Cetveli Kabul Edildi

Toplantının son gündem maddesinde İl Özel İdaresi 2015 Mali Yılı Kesin Hesap cetvellerinin kabulü talebi hakkında Plan Ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor okundu. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi. Mayıs ayı toplantılarının son birleşiminin saat 09:00’da yapılacağı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam