“Meclis Üyeleri Seçilirken Titiz Davranılması Gerekir”

“Meclis Üyeleri Seçilirken Titiz Davranılması Gerekir”

İl Genel Meclisi Üyelerinin önemli bir görevinin olduğunu belirten Karamankaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“2014 yerel seçimleri yaklaşıyor. Bu seçimde Muhtarlık, Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis üyeliği ve İl Genel Meclis Üyelikleri seçimi yapılacaktır.

Başta sayın Valimiz Halil İbrahim Akpınar ve Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı olmak üzere yerel yönetimlerin geçmiş olduğumuz dönemde vatandaşlarımıza sundukları hizmetler göz ardı edilemez. Öncelikli olarak sayın Valimiz, Belediye Başkanlarımız, Belediye Meclisimiz ve İl Genel Meclisimize teşekkür ederiz.

İl Genel Meclis üyelerinin seçimleri hiçbir zaman belediye başkanlarının seçimlerinin gölgesinde kalmamalıdır. İl Genel Meclisinin önemi aslında hayati öneme haizdir. Çünkü yaşadığımız şehrin çehresini değiştirecek, halkın genel taleplerini, sorunlarını ve yaşam alanlarımıza dair yapılacak tüm hizmetlerin kararlarını alacak yetkili organlarından biridir.

İl Özel İdaresindeki Genel Sekreterlik makamı temsili bir makamdır. Burada önemli olan İl Genel Meclis adayların titizlikle seçilerek halkımıza hizmet edecek bu işe gönül vermiş adaylar arasında seçilmesidir.

Şu bilinmelidir ki talep edilen yerin ne iş yaptığını, sorumluluk bilincinin ne olduğunu bilen, şehrin ve bölgenin sorunlarını iyi analiz edecek, diksiyonu düzgün, iletişim yönü güçlü, hesap sormadan önce hesap verebilecek, araştırmacı bir ruha sahip, tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyan, helal-haram hassasiyeti olan halkın tanıdığı takdir ettiği ve güven duyduğu kişiler olmalıdır.

MEMUR-SEN Konfederasyonuna bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (BEM-BİR-SEN) Sendikası olarak;

Tüm siyasi partilerimizden İl Genel Meclis üyeliği için başvuruda bulunan adaylarımıza bu hizmet yarışında bende varım deme cesaretini gösterdikleri için teşekkür eder. Yapılacak olan seçimlerin ülkemiz ve ilimiz adına dirlik, birlik ve beraberlik içinde geçmesini temenni eder, yeni yılın tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç