• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MEHMETÇİK VAKFI KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

MEHMETÇİK VAKFI KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

TSK Mehmetçik Vakfı, kurban bağışlarını kabul etmeye devam ediyor.

TSK Mehmetçik Vakfı  ursa Temsilcisi İbrahim Güven,Kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşların doğrudan anlaşmalı bankalardan, vakfın internet sitesi üzerinden, vakfa ait şirketlerden veya vakıf temsilciliklerden nakit veya kredi kartı ile bağış yapabileceğini söyledi.

Bu yıl tespit edilen kurban fiyatının 890 TL olduğunu belirten Güven, kesilen kurbanların şehit yakınlarına dağıtılacağını ifade etti.Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla, kurban bağışlarını beklediklerini sözlerine ekleyen Güven şöyle konuştu:

35 yıldır Mehmetçiklerimizin, ailelerinin ve onların yaşadıkları olay esnasında hayatta olan çocuklarının en büyük güvencesiyiz

“TSK Mehmetçik Vakfı, yardımsever milletimizin içerisinden çıkan değerli bağışçılarının katkılarıyla 35 yıldır Mehmetçiklerimizin, ailelerinin ve onların yaşadıkları olay esnasında hayatta olan çocuklarının en büyük güvencesi olmuştur. Yaptığı yardımlarla onların hayata tutunmalarına imkân sağlamış, çocuklarının eğitimine çok anlamlı katkılarda bulunmuştur. Bu yardımların yapılmasında önemli bir gelir kaynağı oluşturan vekâleten kurban bağış faaliyetimiz 26 Temmuz 2017 tarihinden itibarıyla başlamıştır. Her yıl olduğu gibi kurban bayramı öncesine kadar kurban bağışlarını kabulümüz devam edecektir. Bağışçılarımız, Vakıf internet sitesinden veya anlaşmalı olduğumuz on iki bankanın şubelerine giderek her hangi bir masraf ödemeden bağışlarını yapabilirler. Ayrıca, değerli bağışçılarımız, Genel Müdürlüğümüzü, Temsilcilik Merkezlerimizi, şirket merkezlerimizi ve benzin istasyonlarımızı ziyaret ederek bağışlarını yapabilirler.

Bu yıl tespit edilen kurban fiyatı 890 TL’dir

Yurt dışındaki değerli bağışçılarımız için bu fiyat 245 ABD Doları, 215 Euro’dur. Açılan ihaleye katılan firmalar vasıtasıyla, temin edilen kurban miktarı kadar olmak üzere her bağışçı için bir kurban kesilecektir. Kesim merkezlerimiz, Bilecik, Burdur, Ergani/Diyarbakır, Elazığ, Oğuzeli/Gaziantep, Şehitkâmil/Gaziantep, Malatya ve Van’dır. Kurbanlıkların kesimi; modern tesislerde, sağlığa uygun koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli, veteriner hekimi, noter ve din görevlisinin denetimi ve gözetimi altında, Kurban bayramının ilk üç gününde dini vecibelere uygun olarak yapılacaktır.

Kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınlarına, malul gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine, bayramın ikinci ve üçüncü günü taze et olarak dağılacaktır. Kesim bölgesi dışında kalan şehit yakını ve malul gazi Mehmetçik aileleri ile bağışçılara da kurban etlerinden yapılan kavurma dağıtılacaktır.

Bütün bağışçılarımıza şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz

Değerli bağışçılarımızın, bağış işlemlerini son günlere bırakmadan yapmaları önem arz etmektedir.

Bağışlarını yaptıkları andan itibaren yapılan her faaliyet hakkında şeffaf bir şekilde bilgilendirilen yardımsever halkımızı ve değerli bağışçılarımız, yapacakları kurban bağışlarıyla şehit ve gazi Mehmetçik ailelerine destek olmaya davet ediyor, bütün bağışçılarımıza şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam