• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MEMUR SEN MİLLETİNE SAHİP ÇIKANLARDAN TARAFTIR

MEMUR SEN MİLLETİNE SAHİP ÇIKANLARDAN TARAFTIR

Bilecik Kent Ormanı’nda düzenlenen toplantıya Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi , Eğitim Bir Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz ve ile Memur-Sen üyeleri katıldı.

BİLECİK MİLLETVEKİLİ HALİL ELDEMİR:

“Osmanlı’da Abdülhamit’e yapılanlar şimdi bize yapılıyor”

Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, konuşmasınaMemur Sen kurucusu merhum Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anarak başladı. Memur Sen üyelerinin istikrar yolunda destek olmalarını isteyen Eldemir yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye artık bir takım oyunları bozuyor”

O tarihte Abdülhamit’in suçu mazlumların yanında yer almak, Filistin’i satmamak, bunun yanında da çöküş dönemine giren Osmanlı’nın gayret ve çabayla ömür sürecini uzatmaktı. Şimdi geldiğimiz noktada Türkiye’de bir şey var. Türkiye artık bir takım oyunları bozuyor. Dünya 5’ten büyüktür diyor. Bunun yanında bu memleketin emeğini, bu memleketin enerjisini faiz lobilerine yerdirmiyor. Belli bir noktaya gelince de artık çok olmaya başlandı dendi. Ülkede her bir taraftan baştaki gitsin, artık kim gelirse gelsin anlayışı hakim olmaya başladı.

“İstikrara karşı oynan oyunu hep birlikte bozalım”

Bugün Türkiye gerçekten önemli bir eşikte. Siyasi olarak buradaki arkadaşlarımızda farklı düşünenler de vardır, aynı safta da yer alıyor olabiliriz. Gelin hep birlikte bu memleketin okumuşları, bu memlekete emek veren, bu memleketin geleceği adına çalışan bizler hep birlikte bir olalım, şu vurguyu yapalım; Her türlü ayrımcılığı kenara koyalım. Memleketimizin istiklali ve geleceği adına, memleketimizin istikrarı adına bugün oynanan oyunu hep birlikte bozalım. Bu konuda sizlerin hassasiyetini, inancınızı, Türkiye’nin büyümesine olan inancınızı, Türkiye’nin yeniden medeniyet ihyası, yeniden medeniyet inşasına olan inancınızı biliyorum. Bu kutlu yürüyüşte temel şartımız istikrar ve istiklalimizdir. İnşallah önümüzdeki dönemde hem istikrarımıza, hem istiklalimize hep beraber sahip çıkacağız diyorum. Memur Sen buluşmasının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

MEMUR SEN KONFEDERASYON ÜYESİ VE DİYANET SEN GENEL BAŞKANI MEHMET BAYRAKTUTAR:

“Halkın iradesinin hakim olduğu günlerde olmanın sevincini yaşıyoruz”

Bugün Memur Sen ailesi için, özellikle Bilecik Memur Sen ailesi içi önemli bir gün. Türkiye’de özellikle memurların, vatandaşın ötelendiği, insanların köle gibi görüldüğü anlayışın yıkıldığı, halkın iradesinin tecelli ettiği ve o iradenin artık memurların ve onlarla beraber onların asli sahipleri tarafından tartışıldığı bu günlerin sevinci içerisindeyiz.

“Gelecek döneme 1 milyon üye hedefimiz var”

 

Tarihsel sürece dönüp bir girerken Alpaslan Anadolu’ya girerken o zaman Anadolu’da yaşayan Kürt liderlerin Alpaslan’a yardım ettiğini biliyor musunuz? Ama o zaman ne Alpaslan ne de o Kürt liderler ayrışma anlayışıyla değil, o büyük İslam medeniyetinin kurulması anlayışıyla beraber oldu. Bu anlayış içerisinde hareket edersek ve etmek mecburiyetindeyiz. Bosna bizi bekliyor, Arakan bizi bekliyor, Suriye bizi gözetliyor. Son kale olan bu Türkiye’nin ayakta tutulmasının, bugünkü sağlam temellere oturtulmasının görevinin en büyük yükünü Memur Sen almaktadır. O halde 850 bin değil,1 milyon değil, 2 milyon hedefini koymak mecburiyetindeyiz. Ama 1 sene içerisinde gelecek döneme 1 milyon üye hedefimiz var. 

“İktidar olmak için ön caddelere çıktık”

Merhum Diyanet Sen’in Başkanı Ahmet Yıldız, şöyle bir haykırışla yola çıktı, “ Eğer Türkiye’de iktidar olmak istiyorsanız,arka sokaklardan ön caddelere çıkmak mecburiyetindesiniz.” Şimdi ben de arkadaşlarıma şöyle sesleniyorum, “ Arka sokaklardan çıktık arkadaşlar, biz ön caddedeyiz. Bu caddede yürüyüşümüz çok önemli. Bizim sergileyeceğimiz tavırlar çok önemli. Çünkü bu memleket, asli evlatlarının idaresine ve düşüncesine   dönmek mecburiyetinde. Çünkü Türkiye’deki kavga, Anadolu çocuğunun pastadan pay alamaması kavgasıydı. İslam düşüncesinin bu memlekete hakim olmamasıydı. Milli düşüncenin, her milletin özünün gerçekleşmemesiydi. Doğuda Kürtlerin milliyetçilik adına dövdüler, batıda Türkleri dini anlayışları için dövdüler. Bunun sebebi bu memleketi yok etmenin, İslam düşüncesini yok etmenin, dünyaya hakim olacak bu görüşünü yok edilmesiydi.

“Kamu Sen darbecilere ev sahipliği yaptı”

Türkiye’deki diğer sendikalara bakınız. Ne acıdır ki Kamu Sen’in 2006 yılında Ergenekoncularla, darbecilerle, bu memleketi yok etme planlarıyla Kamu Sen genel merkezinde ilk toplantının başlatıldığını unutmayınız. Bunların resimleri ve kayıtları, tarihin en korkunç toplantısının orada yapıldığını unutmayınız. Bu memur camiasında üstlendiğimiz görev ile de biz bunları anlatma mecburiyetindeyiz.

“Biz millete sahip çıkanlardan tarafız”

Biz Ak Parti’yi mi iktidar edeceğiz? Hayır. Biz tarafız. Memur taraf olamaz diyorlar. Herkes siyaset yapacak, memura siyaset yapma hakkı yoktur. Herkes düşünecek, memur düşünmeyecek. Herkes bu millet için bir şey söyleyecek, memur söylemeyecek. Çünkü toplumun medeniyet anlayışı içerisinde en eğitimli kesim bu ülkenin geleceği için hiçbir şey söylemeyecek, çünkü bilgili ve eğitimli yönlendirmek zordur. Biz insanlığın medeniyet içerisinde, ötekileştirmeden, sahip çıkanlardan yana tarafız. Bu milletin diniyle kavga etmeyenlerden yanayız. Bu milletin dedelerine hakaret etmeyenlerden yanayız. Bu milletin geçmişine küfretmeyenlerden yanayız ve tarafız. Bu millete kim sahip çıkacaksa Memur Sen ailesi bu seçimde de, önümüzdeki seçimlerde de destek vereceğimizi çok açık söylüyorum.

“Memur en güzel siyaseti yapacak”

Memur siyaset yapamaz diyorlar. Siyaset idari anlayıştır. Memur en güzel siyaseti yapacak. Biz Müslümanlar politika yapamayız. Politika Yunanca olarak “Hedefinize ulaşmak için her türlü entrika sizin için geçerli” demektir. İşte paralel yapının Türkiye’de uyguladığı program bu. Paralel yapısıyla, PKK’sıyla, DHKPC’siyle mücadele etmek, bu memleketin özellikle eğitimli gençlerinin birinci görevidir.

“Toplu sözleşmenin ilk kaynağı Memur Sendir”

Kısaca toplu sözleşme süreçlerinden de bahsetmek istiyorum. Türkiye’de sendikacılığın tarihini yazan ve toplu sözleşmenin bu millete kazandırılmasının tek kaynağı Memur Sen’dir. Şu anda Ankara milletvekilimiz, konfederasyonumuzun onursal başkanı sayın Ahmet Gündoğdu 2009 yılında bir daha toplu sözleşme hakkı verilmezse biz bir daha bu asmaya oturmayacağız demişti. O zaman herkes itiraz etmişti. Çünkü Memur Sen birilerine yalakalık yapmak ya da birilerinin iktidarı için değil, bu memleketin iktidarı için bu anlayışla hareket etti ve bu anlayışla hareket ettiği için 850 bin üyeye ulaştı. Bu anlayışla bundan sonra da devam edeceği için  bizim için hedef  milyonlar olmalı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam