MERAK EDİLEN TÜM SORULARI CEVAPLADI

MERAK EDİLEN TÜM SORULARI CEVAPLADI

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Bilecik il başkanlığı görevinden istifa eden Av.Kadir Bayrak, Kamuoyunu uzun süredir meşgul eden soruları yanıtladı.

Bayrak, Yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

“31.01.2015 tarihinden itibaren yürüttüğüm Ak Parti Bilecik İl Başkanlığı görevinden 22.03.2016 tarihinde affımı talep ettim.

“Görevden af talebinde bulundum.”

Görevden af talebim, partimin yetkili kurullarınca uygun görülmüş ve 28.03.2016 tarihinde partimin bölge sorumlusu ve il koordinatörü milletvekilleri ilimize gelerek yeni il başkanı atanması hususunda gerekli çalışmaları yapmışlardır.

Yeni il başkanımız en geç 10 gün içinde atanacak ve yönetimini teşekkül ettirecektir.

Öncesi ve sonrasıyla hayli yoğun çalışmalar gerektiren iki genel seçimden sonra, bu süreçte fazlasıyla ihmal ettiğim aileme, işime ve kendime vakit ayırmak amacıyla görevden af talebinde bulundum. Buna rağmen görevden af talebim, il genel meclisi başkanlığı seçimleriyle alakalandırılmaya çalışılmıştır.

 

“İl genel meclisi seçimleriyle ilgili husus, il yönetiminde görüşülmüş bir mevzu değildir.”

Bu konuyla ilgili olarak il genel meclisi üyelerimizle, parti tüzüğümüz gereği grup başkanı sıfatıyla başkanlık ettiğim, milletvekilimizin de hazır bulunduğu bir toplantı icra edilmiş, 11 adet Ak Partili il genel meclis üyesi ile tek tek görüşülmüş ve çıkan adaylar arasından gizli oyla seçim yapılarak en çok oy alan arkadaşımız 4 Nisan’da yapılacak meclis başkanlığı seçiminde desteklenmek üzere grup kararı alınmıştır.

 

“Ücretle ilgili olarak hiç kimse yorum yapma hakkına sahip olamaz.”

Yine il genel meclisi başkanının ve üyelerinin aldıkları maaş, devlet tarafından kanunlar ve ilgili mevzuata göre hesap edilip ödenen ücretlerdir. Devlet tarafından tayin ve takdir edilen ücretle ilgili olarak hiç kimse yorum yapma hakkına sahip olamaz.

 

“Çalışkanlıklarıyla kendilerini ispat etmiş ilimizin iki değeridir.”

Milletvekilimiz Halil Eldemir ve il genel meclisi başkanımız Serkan Yıldırım, çalışkanlıklarıyla kendilerini ispat etmiş ilimizin iki değeridir. Bu süreçte kendileriyle çalışmaktan büyük bir haz duyduğumu ve her ikisiyle de aramda herhangi bir kırgınlık olmadığını belirtmek isterim.

İl başkanlığım süresince çalışmalarıma destek veren bütün dava arkadaşlarıma ve gönül dostlarına teşekkür ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam