Meral Akşener Gölpazarı’ndaydı

Meral Akşener Gölpazarı’ndaydı

TBMM Meclis Başkan vekili ve  İçişleri eski Bakanı Meral Akşener ve beraberindekiler Gölpazarı ilçesine gelerek  esnaf ziyaretlerinde bulundu. Gölpazarı Çamlı Parkta kalabalık bir topluluğa ilk olarak hitap eden MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker Belediye Başkan Adaylarını tanıttıktan sonra “Erkek gibi kadın” diyerek sözü Meral Akşener’e bıraktı.

Gölpazarı ilçesine ilk defa geldiğini belirten Akşener, “MHP Gölpazarı Belediye Başkan adayı Sinan Özkeskin’e destek olmak için buradayım” dedi. Yaptığı konuşmada Akşener, yolda gelirken gördüğü Jandarma’ya ait şimdi açık Cezaevi olacak yerin ilçe halkı tarafından istenmediğini öğrendiğini belirterek, Ankara’ya döndüğünde bizzat kendisi tarafından hem Adalet Bakanı’na, hem de AK Parti Grup Başkan Vekillerine durumu söyleyeceğini belirtti ve şöyle devam etti:

 “Yolda gelirken perdeleri çekilmiş, panjurları kapanmış evler dikkatimi çekti. Sordum dediler ki çok göç veren bir ilçemiz. Nüfusu 10 yılda 11.000’den 6.100’e düşmüş. Gençleriniz, yeni evlenenler, okuyan çocuklar Bilecik’e, diğer şehirlere göç etmiş.

“Hem Adalet Bakanına hem Ak Parti Grup Başkan vekillerine söyleyeceğim”

 Gelirken yolda bir büyük bina etrafı çevrilmiş bir arazi gördüm, onun ne olduğunu sordum. Bahattin Şeker dedi ki benim Bakanlığım döneminde yapıldı, Jandarma’ya verdik önce okul olarak yapmıştık, Jandarma buradaydı hemşerilerimiz, halkımız bedava arsa almadan ilçemiz zenginleşsin diye arazilerini verdi, 3.500 dönüm arazinin büyük kısmı hibe edildi dedi. Şimdi ne olacak diye sordum açık Cezaevi olacak dedi. Burada yaşayanların açık Cezaevi olmasını istemiyorlar dedi. Bir kadın gözüyle baktığım zaman açık Cezaevi bu ilçede yaşayan insanlar açısından bakıldığında, bir üniversite olma yerine, okul olma yerine, hele üniversite öğrencilerinin cıvıl cıvıl buradan alışveriş edip esnafın para kazanması yerine, bazı asayiş sorunlarının yaşanabileceği açık Cezaevi haline getirilmesi ile ilgili itirazlarınızı söylediler bana. Ben Pazartesi Ankara’ya gidiyorum. Salı, Çarşamba, Perşembe ben yöneteceğim Meclisi. Buradan size söylüyorum hem yeni Adalet Bakanı’nı arayıp söyleyeceğim, hem de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Grup Başkan vekillerini arayıp söyleyeceğim bunun ilçe halkı tarafından istenmediğini birinci elden söyleyeceğim haberiniz olsun” dedi.

“Çalmayacak, çırpmayacak, yetim hakkına bakmayacak, bir Belediye Başkanı’nı Cenabı Hak size nasip etsin”

Milletvekili Meral Akşener, Gölpazarı’nda vatandaşlara 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde sadece Belediye Başkanı’nı seçmeyeceklerini, ülkenin geleceğiyle ilgili 2 kararı da vereceklerini belirterek, Gölpazarı’nda çalmayacak, çırpmayacak, yetim hakkına bakmayacak, bir Belediye başkanının kazanmasını Cenabı hak kın nasip etmesini diledi.

Akşener, hükümete yüklendiği konuşmasında,  “30 Mart’ta bir seçim yapılacak. İlçenizden aday olan hizmet etmek için yola çıkmış bütün siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyorum. Allah hiçbirini utandırmasın. İlçenize en iyi kim hizmet edecekse Cenab-ı Hak onun kazanmasını nasip etsin. Çalmayacak, çırpmayacak, yetim hakkına bakmayacak, son dakikada bakıp da Allah Allah bu neymiş demeyecek bir Belediye Başkanı’nı Cenab-ı Hak size nasip etsin. Ama 30 Mart’ta sadece Belediye’yi oylamayacaksınız. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili 2 kararın verilmesine sebep olacak oyları da kullanacaksınız. 30 Mart bir yerel seçimdir yerel taleplerin önde olduğu bir seçimdir. Ama bu seçim biraz farklı. Çünkü 30 Mart’ta alınan seçim sonuçlarına göre önümüzde Ağustos ayında Cumhurbaşkanı seçimi var ona göre Türkiye şekillenecek. Bir sene sonra 2015’te genel seçimler var oda ayrı bir şekilde Türkiye’nin şekillenmesine sebep olacak. MHP yerelde bu yerel seçimlerde kazandığı taktirde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde etkili olacak ve genel seçimlerde iktidara yürüyecektir. 17 Aralık yolsuzluk soruşturmalarında ortaya çıkanları gördüğümüz zaman gördük ki MHP bu ülkenin teminatıdır, bu ülkenin istikrarının teminatıdır, bu ülkenin birliğinin bütünlüğünün teminatıdır, bu birlikten yana tavır koymuş Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün ve birliğinin teminatıdır.

“Türk olmaktan utanır hale gelelim mi gelmeyelim mi?”

Abdullah Öcalan’la yapılan İmralı görüşmelerinin, Kandil mektuplaşmalarının, Oslo görüşmelerinin sonuçlarının ne olması gerektiğine 30 Mart’ta karar vereceksiniz. Sadece Sinan bey kardeşime oy kullanmayacaksınız aynı zamanda bebek katiliyle görüşmeler devam etsin mi etmesin mi, yerel özerklik verilsin mi verilmesin mi, Anayasa’dan Türklük sözü çıksın mı çıkmasın mı, Türk olmaktan utanır hale gelelim mi gelmeyelim mi, Türk olmaktan korkar hale gelelim mi gelmeyelim mi, sizin çocuklarınız aç gezerken, sizin çocuklarınız işsiz gezerken dünkü çocuklar 6-7 gemi sahibi olsun mu olsun mu, 700 bin liralık saatleri bakanlar taksın mı takmasın mı bunlara karar vereceksiniz. İşadamlarına, medyaya şu kadar para vereceksiniz, diyen bir Başbakan yerinde kalsın mı kalmasın mı, o işadamından para isteyen Başbakanın o işadamına salma saldığı için o işadamının telefonda bu millete terbiyemin müsaade etmediği şekilde küfürler etmesinin devam edip etmemesine karar vereceksiniz. 30 Mart böyle bir seçim olacak. Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığının da böyle ani yolsuzluk soruşturmalarıyla ortaya çıkan pisliklerin karşılığı olan birisinin Cumhurbaşkanı olmasına veya olmamasına karar vereceksiniz. Bu karar önemli bir karar. Ben Sinan Özkeskin’e kefil olmaya geldim. Beni birçoğunuz iyi ya da kötü uzun yıllardır tanır. Bir konuda kanaatiniz olduğuna inanıyorum o da Meral Akşener doğruyu söyler, iftira atmaz, yalan konuşmaz. Şimdi ben bu inandığınıza inandığım bu konudan yola çıkarak Sinan Özkeskin’i seçtiğiniz taktirde çalmayacağına, çaldırmayacağına, kendi çocuklarını zengin etmeyeceğine, elinden ne geliyorsa ilçesine yapacağına, elinden gelen bütün gayreti, bütün projeleri, devletin ve sizlerin vergileri ile oluşan bütün kaynakları burada kullanacağına kefil olmaya geldim. Allah yolunuzu açık etsin yar ve yardımcımız olsun, hakkınızı helal edin” dedi. ERHAN TOKA – CANER ALKAN – CUMALİ ONUR AYDIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç