• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MERAL AKŞENER SEÇİM STARTINI BİLECİK’TEN VERDİ

MERAL AKŞENER SEÇİM STARTINI BİLECİK’TEN VERDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçim çalışmalarına Bilecik’ten başladı.

Bilecik ziyaretleri kapsamında Pazaryeri, Söğüt, Osmaneli ve Bilecik’te partilerle bir araya gelen Merak Akşener, Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Bilecik CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP İl Başkanı Metin Yaşar, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Gürses de Genel Başkan Meral Akşener’in yanında bulundu.

Cumhur İttifakı’na eleştiride bulunan Akşener, şöyle konuştu:  “Biz bugün buraya 2001’de yaşanan ağır kar felaketinde yıkılan ama sonra bugün yeniden çok modern bir biçimde yapılan Pazaryeri’ni açmaya geldik. Bugün seçimler için Söğütümüzden, Bilecik’ten Bismillah diyerek yola çıkmaya geldik. Bu meydanda benim üçüncü konuşmam. Her zaman sizden destek gördüm, her zaman teveccüh gördüm Allah sizden bin kere razı olsun.

Biz bir seçime gidiyoruz ama iktidar partilerinin Allah Allah sözleri ile sanki savaşa gidiyoruz. Halbuki biz seçime gidiyoruz, yerel seçimde  Muhtar seçeceksiniz, Belediye Meclis üyesi seçeceksiniz, İl Genel Meclisi Üyesi seçeceksiniz, Belediye Başkanlarını seçeceksiniz. Sizin için size hizmet edcek adaylar arasında bir arkadaşımıza tercihte bulunacaksınız, dolayısıyla hepi topu bu ama tutturdular bir beka meselesi. Türkiye’nin bekası ile yerel seçimlerin bekasını üst üste getirdiler, eski bir İçişleri Bakanı olarak söyleyeyim ki Türkiye’nin bekası yerel seçimlerle ilgiliyse yerel seçimlerde iktidar partileri bazı büyük şehirleri kaybettiği takdirde Türkiye’nin bekasına halel gelecekse bunun nedenini bu muhteremler açıklamak zorundadırlar. Türkiye, jeopolitiği sebebiyle elbette dış tesirlerle ilgili kendisini milleti ile beraber teyakkuzda tutmak zorunda olan bir ülkedir ama beka meselemizi tahkim etmek için çok güçlü bir dış politika anlayışımız olması gerekir. Dostum Trump deyip iki büklüm olmamanız gerekir, “bu can bu bedende oldukça bu papazı kimse alamaz” deyip daha sonra papazı uçurmamak gerekir. Davul zurna ile Fırat’ın doğusuna bir gece ansızın gelebiliriz deyip daha sonra yüzgeri etmemek gerekir, çok güçlü bir orduya sahip olmak gerekir. Ordunun içine kumpas kurulduğunda bir Başbakan olarak çıkıp bu kumpasın savcısıyım dememek gerekir. FETÖ’cüler tarafından ordunun ele geçirilmesine müsaade etmemek gerekir. Türk ordusunun içinde yanlışlar varsa, onların temizlenmesi gerekir ama bu temizliğin davul zurna eşliğinde yapılmaması gerekir, devlet ciddiyeti gerekir, dış politikada, devlet yönetiminde laubalilik olmaz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam