• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“MERCAN HATIRA ORMANI” OLUŞTURULDU

“MERCAN HATIRA ORMANI” OLUŞTURULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemine dikkati çekmek amacıyla başlatılan Mercan Seferberliği kapsamında Bilecik’te ”Mercan Hatıra Ormanı” oluşturuldu.
Vali Bilal Şentürk ve eşi Münevver Şentürk, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde merkez Yeniköy’de ”Mercan Hatıra Ormanı Ağaçlandırma” sahasında düzenlenen etkinlikte sedir fidanlarını toprak buluşturdu.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklarla birlikte fidanları toprakla buluşturan Vali Şentürk, “Kadınlarımızın, toplum içinde, çalışma hayatı içerisinde ve hayatın tüm alanlarında, her türlü ayrımcılıktan, şiddetten ve baskıdan uzak huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak devletimizin yanı sıra toplum olarak hepimizin ortak sorumluluğudur.” dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle, Mercan Ormanı projesi çerçevesinde tüm kadınlarımız adına Yeniköy’de fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Şentürk, ” Yürütülen bu tür projeler İnşallah farkındalık oluşturarak, kadınlarımıza yönelik şiddet son bulur. Sevgi, merhamet ve fedakarlıklarıyla bizlere güç veren , ‘Anne’ olarak baş tacı ettiğimiz kadınlarımızın bir olumsuzluğa maruz kalması kabul edilecek bir şey değildir. Organizasyonda emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünce oluşturulan Mercan Hatıra Ormanı’nda 70 sedir fidanı toprakla buluşturuldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam