MESLEKİ EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

MESLEKİ EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Silkar Madencilik tarafından okula kazandırılan Kalıpçı Freze Tezgahı ve ekipmanlarının açılışı yapıldı.
Açılışa Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, Silkar Madencilik San. ve Tic. A. Ş. Fabrikalar Üretim Direktörü Nurtaç Akgöz, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Okul Müdürü Yücel Gürsoy, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün sağlanması amacıyla Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi Alanı’na 65 Bin TL değerinde Kalıpçı Freze Tezgahı ve ekipmanları alınarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.
Açılışa katılan Silkar Madencilik Fabrikalar Üretim Direktörü Nurtaç Akgöz, mesleki eğitimin Bilecik ve ülke için önemine değindi. Sanayi sektörünün ve ülkemizin daha hızlı kalkınabilmesi için mesleki eğitimi geliştirmek ve nitelikli insan gücü yetiştirmek durumunda olduğumuzu dile getirdi. Bu bağlamda Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine makine temini yoluyla destek olmaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti. Bundan sonra da imkânları ölçüsünde mesleki eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Makinelerin okul öğretmen ve öğrencilerine hayırlı olmasını diledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da sanayi sektörleri ile meslek okullarımız arasında güçlenen iş birliği ve dayanışma sayesinde mesleki eğitim alanında güzel gelişmeleri hep birlikte yaşamaya devam ettiklerini belirtti. Sanayi sektörlerimizin, okullarımıza sağladıkları destekler sayesinde ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde artık okullarımızın daha yeterli hale geldiklerini ve imkânlarının da genişlediğini söyledi. Silkar Madencilik’in eğitim adına yapılan çalışmalarda her zaman yanlarında olduğunu ve birçok alanda kendilerine destek sağladıklarını ifade eden Fazilet Durmuş, Makine temini yoluyla okulumuza yaptıkları katkılardan dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Akbulak’a, Fabrikalar Üretim Direktörü Nurtaç Akgöz’e teşekkür etti.
Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün de Bilecik eğitimine yaptıkları katkılardan dolayı Silkar Madencilik Yönetim Kuruluna ve Fabrikalar Üretim Direktörü Nurtaç Akgöz’e teşekkür etti. Kalıpçı Freze Tezgahı ve ekipmanlarının okulumuza hayırlı olmasını diledi. Özgün, Nurtaç Akgöz’e plaket takdim etti. Açılışın ardından davetliler, okul öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelerek sohbet ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam