MESUT TEKİN TEKRAR YARGI ÖNÜNDE
admin • 20 Ocak 2016 15:48:25 
MESUT TEKİN TEKRAR YARGI ÖNÜNDE

TEKİN’İN AVUKATI BAHŞİ “PARALEL YAPININ KOMPLOSU”

2006 yılında Bozüyük’te boş bir arazide çıkan silah ve bazı mühimmatlarda Mesut Tekin’e ait olduğu iddia edilen parmak izleri sebebiyle Tekin 4 yıl boyunca hapse mahkum edilmişti. Tekin, 4 yıl sonra tahliye olmasının ardından ise haksız yere hapis cezası aldığını savunarak iade-i muhakemesini (tekrar yargılanmak) istedi. 

Bu gelişmeler üzerine dün Bilecik Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlayan davada tanıklar yeniden dinlendi ve Tekin savunmasını yeniden gerçekleştirdi. Dava sonrasında Tekin ve Avukatı eski Konya Ağır Ceza Reisi Başkanı Feridun Bahşi adliye önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

“PARALEL YAPININ KOMPLOSU”

Açıklamada müvekkilinin suçsuz olduğunu belirten Bahşi, “Bildiğiniz gibi Mesut bey 4 yıl civarında bir ceza yattı. Biz bunu ilk aşamadan beri dile getirdik ama ceza baştan beri haksızdı. O dönemdeki hukukta, yargıda ve emniyette oluşan bir paralel yapı’nın komplosu sayesinde bu şekilde yattı. Uzun bir hükümlülük süreci olsa da Adaletin bir şekilde gerçekleşeceğinden  umudumuz, inancımız hiçbir zaman kaybolmadı. Geç de olsa adalet gerçekleşecek diye umut ediyoruz, bu umudumuzu da korumak istiyoruz

O zaman daha paralel yapı bu kadar hakim olmamıştı. Emniyette meydana gelen malum yapı böyle bir komplo hazırlamıştır. Yargıtay 8. Dairesi de bu yapının kurgularını da değerlendirilerek şüphelenen sanık yargılanır gerekçesiyle Mesut Tekin’in beraati gerekmektedir dedik.

Daha sonra yapılan operasyon, yargıda da bizim dosyamız inceleninceye kadar aynı yapı hakim olduğu için sonuç alamadık”dedi.

"KENDİ KADERİMİ YAŞIYORUM"

Son olarak açıklamada bulunan MHP Bilecik Eski İl Başkanı Mesut Tekin ise; “

Ben girerken de arz etmiştim, bu dava vesilesi ile gerçekten hiçbir kurum, kuruluş ve şahıslara kırgınlığım, küskünlüğüm, dargınlığım yok. Ben kendi kaderimi yaşıyorum, yaşadım. Başa gelen çekiliyor. Gencecik kınalı kuzular vatan savunması için toprağa düşüyor, bizim yattığımız 4 yıllık cezanın hiçbir Ehemmiyeti yok bu bir gerçek. Yalnız inancımı hiç kaybetmemiştim, içeride de söyledim. Birgün tekrar yargılanacağıma, Adaletin er ve geç tecelli edeceğine emindim. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan bütün hemşerilerime bu vesile ile en kalbi duygularımı, şükranlarımı sunuyorum.”ifadelerine yer verdi.

AİLESİ VE ESKİ PARTİLİLER YALNIZ BIRAKMADI

Tekin’in duruşmasına Ailesinin yanı sıra, 21. Dönem MHP Bursa Milletvekili Burhan Orhan, MHP Eski İl Başkanı Sabri Erarslan, Merkez İlçe eski Başkanı Mahmut Özbekar,2014 Yılı MHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy, çok sayıda Avukatlar ve sevenleri katıldılar.

2. DURUŞMA 6 NİSAN’DA

Diğer yandan Mahkeme heyeti 25 Mart’ta olay yerinde Keşif, 6 Nisan’da da 2. Duruşmayı gerçekleştirmek için karar verdi.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x