“Mevlana, Sevginin ve Barışın Sembolüdür”

“Mevlana, Sevginin ve Barışın Sembolüdür”

Belediye Başkanı Selim Yağcı mesajında; Türk-İslam tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Mevlana'nın sevgisi ve hoşgörüsü ile herkesi kendisine hayran bıraktığını belirterek, şunları aktardı:

“Mevlana'nın özellikle İslam’ı sevdirmedeki gayreti ve çabası takdire değerdir.  Yüzyıllar boyunca sürecek ve kendisi yolunda gidecek milyonlarca insan halen Mevlana Hazretlerinin gittiği yoldan gitmektedir. İlk başta Konya olmak üzere ülkemizin bütün şehirlerinde ve dünyada git gide onun hoşgörüsü ve ilahi aşkı konuşulmaktadır.  O’nun insan düşüncesine verdiği en büyük mesaj; Aşk, Sevgi ve Birliktir. Bizim de Bilecik Belediyesi olarak en baştan beri kullandığımız ‘Hep birlikte daha iyiye ve daha güzele’ sloganı, Hazreti Mevlana'nın bu güzel sözüyle örtüşmektedir. “İnsan yaratılmışların en şereflisidir” düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayan Hz. Mevlana sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolü olduğu gibi, bizler de ‘İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın’ gibi evrensel bir sözün sahibi Şeyh Edebali diyarında, vatandaşlarımıza bu doğrultuda hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu kapsamda, 18 Aralık 2013 Çarşamba günü, değerli Bilecikli hemşerilerimizin katılımıyla, Konya Semazen Topluluğunun gösterisiyle 'Sema'da buluşuyoruz. Bu vesile ile İslami hoşgörüsü, İslam sevgisi ile hayatini birleştiren ve bunu kendisine ilke olarak benimseyen Mevlana Celaleddin-i Rumi'yi saygıyla ve rahmetle anıyoruz.” (Bilecik Belediyesi)

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam