Mevlid Kandilinde gönüller bir oldu

Mevlid Kandilinde gönüller bir oldu

''O Alemlere Rahmet Alemler Ona Hasret'' adlı programda gönüller bir oldu.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Pazaryeri Kaymakamı Eyüp Kaykaç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy ve vatandaşlar katıldı.

Ramazan Adıgüzel ve İsmail Eren'in güzel Kur'an- Kerim tilavetiyle başlayan programda, İlahi ve Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ahmet Feyzi ve Ahmet Kemal Bacak sevilen ilahileri seslendirdi.

Belediye Başkanı Yağcı, yaptığı konuşmada, Mevlid Kandili dolayısıyla düzenlenen programa teşrif eden davetlilere teşekkür etti.

Her yönüyle güzel ve anlamlı bir gece yaşadıklarını dile getiren Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

''Gerçekten bu akşam mutlu olmamız, birçok güzellikleri idrak etmek ve hayatımıza yeni bir başlangıç yapmamız gereken bir akşam. Çünkü bu akşam sadece Peygamber Efendimizin doğduğu akşam değil, bütün alemlerin var oluş hikmetinin anlam bulduğu bir akşamdır. Bu akşamı, şeklen değil gerçekten uygulayarak idrak etmek lazım. Bu akşam o büyük peygamberi sevmekle idrak etmemiz lazım. Onu sevmek, onun sünnetini yerine getirmekle olur. İnşallah bu akşamdan gerekli feyzi, bereketi ve mesajı alanlardan oluruz. Rahmet Peygamberinin dünyaya geldiği bu akşam inşallah bu günlerde çok ihtiyacını duyduğumuz birliğimize, sevgimize, kardeşliğimize ve hoşgörümüze vesile olmasını Cenab'ı Haktan niyaz ediyorum.  Bilecik ve Türkiye olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde olduğumuz zaman bizlerin gelişimi ve tekamülü de bu dünya üzerinde devam edeceğine inanıyorum.''

Peygamber Efendimizin hayatı hakkında konuşmaların yapıldığı program, Hafız Ramazan Adıgüzel ve İsmail Eren'in, Kur'-anı Kerim ve Mevlid'i Şerifi okuyarak, dua etmesiyle son buldu. (Bilecik Belediyesi)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam