• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“ MEYVECİLİĞİ GELİŞTİRME PROJESİ ” KAPSAMINDA MEYVE FİDANLARI DAĞITILDI

“ MEYVECİLİĞİ GELİŞTİRME PROJESİ ” KAPSAMINDA MEYVE FİDANLARI DAĞITILDI

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Meyveciliği Geliştirme Projesi”  kapsamında İl Özel İdaresi İşbirliği ile merkez ve Pazaryeri ile İnhisar ilçelerinde çiftçilere % 50 hibe destekli meyve fidanlarının dağıtımı yapıldı.

İl Müdürlüğü yerleşkesinde yapılan dağıtım programında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız şu açıklamayı yaptı;

“İl Müdürlüğümüzün hazırladığı “Meyveciliği Geliştirme Projesi” ile İl Özel İdaresi %50 hibe destekli kiraz, nar, zeytin ve Trabzon hurması fidanları çiftçilerimize dağıtıldı. Proje kapsamında Merkez İlçemize 750 adet Trabzon hurması, Pazaryeri İlçemize 500 adet kiraz ile İnhisar İlçemize 3.000 adet zeytin ve 600 adet nar fidanı dağıtıldı. İl Genelinde Toplamda 4850 adet meyve fidanı dağıtılmış olup, 49.775,00 TL toplam maliyet tutarının 24.887,00 TL ‘si İl Özel İdaresi tarafından karşılanmıştır. Özel İdare katkısından dolayı, Sayın Valimize, Genel Sekreterimize, Meclis Başkanımıza, Encümene ve projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bol ve bereketli ürünleri afetsiz elde etmenizi dilerim” dedi.

Açıklamaların ardından çiftçiler hibe destekli meyve fidanlarını teslim aldılar.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam