MHP Bilecik Eski İl Başkanı Tekin, Hasret Giderdi

MHP Bilecik Eski İl Başkanı Tekin, Hasret Giderdi

 

9 Nisan 2012 günü cezaevine giren MHP Bilecik Eski İl Başkanı Mesut Tekin, izninin son gününde MHP Bilecik İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Ziyarete çok sayıda partili katıldı. İl Başkanlığı’na gelen Tekin, partililerle tek tek kucaklaştı ve onları çok özlediğini söyledi.

“Allah sizlere özgür günler, özgür bayramlar nasip etsin!”

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, partililere mazbata alarak Bilecik’e, Türkiye’ye hayırlı hizmetlerde bulunmaları dileklerinde bulundu. Partililere hitaben açıklamada bulunan Tekin şöyle konuştu:

“Sizlerden yaklaşık 4,5-5 aydan beri ayrıyım. Gerçekten sadece bedenim içeride ruhum, kalbim, düşüncem ve bütün dualarım sizlerle, tüm Bilecikli kardeşlerimle beraber. İçeriye girene kadar tüm kardeşlerimden, tüm hemşehrilerimden hep dua istemiştim. Şimdi bugün hakkımızda hüküm kesinleştiği, icra olunduğu için içerdeyiz. Mahkum adam bir yönüyle de mazlum adamdır. Çünkü kendi çocuklarına bile veli olamayan bir adamdır. Dolayısıyla eğer yattığı yeri Hz. Yusuf’un makamı biliyorsa inşallah duası da kabul olur. Şimdi siz bana çok dua ettiniz, bende tüm boş vakitlerimde tek tek hepinize dua ediyorum. Cenab-ı Allah sizlere başta ailenizle, eş ve dostunuzla sıhhat ve afiyet içerisinde özgür bayramlar, özgür günler geçirmeyi nasip etsin.

İdare tarafından bayram izni verildi bu vesile ile dışarıya çıktık. Bu bayram izninde de Allah eksik etmesin, çok gelenimiz gidenimiz oldu. Bu bizi çok sevindiriyor, gururlandırıyor. Allah kimseyi ceza evine düşürmesinde düşürürse de böyle bizim gibi olsun. Allah itibardan ayırmasın. İnsanlar bizi yanımıza gelerek onurlandırıyorlar, duygulandırıyorlar, şereflendiriyorlar.

‘Allah bu samimiyetinizi hizmete çevirmeyi nasip etsin!’

Toprakları güzel yapan, yaşadığımız beldeyi anlamlı kılan sizin sıcaklığınız, sizin samimiyetiniz. Allah bu sıcaklığınızı, samimiyetinizi inşallah hizmete çevirmeyi nasip etsin. Gerçekten çok değerli, çok asil insanlarsınız. Her siyasi parti olduğu gibi sizlerde son derece asil, değerli hizmet aşkıyla yanan insanlarsınız. Bu civanmertliğiniz, bu vefanız, arkadaşlığınız inşallah mazbatayla kucaklaşırda bu memlekete, Bilecik’imize hayırlı hizmetler yaparsınız.”

“Günlerim bol bol okuyarak ve dua ederek geçiyor”

Tekin, cezaevinde günlerini nasıl geçirdiğinin sorulması üzerine sürekli okuduğunu, ibadet ettiğini, çalıştığını söyledi. Tekin konuyla ilgili “Cezaevine girerken çok ziyarette bulunmuştuk il Müftümüzü ziyaret etmiştim. Hayır duasını aldık, elini öptük. Bir tavsiyesi olmuştu, hiç unutmadım onu, ceza hakkımızda takdir olunmuş artık. Sizinde malumunuz ceza iki şekilde yatılır. Ya isyan ederek yatacaksınız sıkıntıyla ya da iman ederek tevekkül ederek yatmanız gerekiyor sabrederek. Sabrederseniz burası İmam-ı Azam makamı oluyor, Hz. Yusuf makamı oluyor. Biz bu yönüyle sabretmeyi seçtik. Uğraştığımız şeyler var. Okumayı ertelediğimiz çok kitaplar vardı, zaman bol, kitap okuyabiliyoruz. Üniversiteye kayıt yaptırmıştım, birinci sınıfı bitirdim ikinci sınıfa geçtim. Geçmiş kaza namazlarımızı kılıyoruz. Bol bol, sizleri düşünüyorum. Yerel basınımızı 1 hafta 10 gün geçte olsa onları okuyorum. Kapalı cezaevinden açık cezaevine geçtik, açık cezaevinde çalışmak mecburi yani kapalı gibi değil. Orası özgür sivil hayata alıştırma yeri olduğu için bir nevi rehabilitasyon alıştırma yeri olduğu için orada idarenin gösterdiği bir iş var. Onunla uğraşıyoruz, günlerimizi öyle değerlendiriyoruz. Tabi buradan önümüze baktığımız zaman ne kadar daha çok zaman var diyip de bazen gözümüzde büyüyor ama geriye dönüp baktığınızda da, zamanın ne tez geçtiğini görüyorsunuz. Sabredeceğiz, şükredeceğiz.

Yarın (dün) iznim bitiyor. Zaten 5 gün izin aldık toplam. 4 gün hiç çıkamadım dışarıya. Siyasetten, ticaretten, bürokrasiden herkes ziyaretime geldi. Burası gözümde, burnumda tütüyordu. Sizlerle çok güzel günlerimiz geçti, sizlerle ilgili hiçbir olumsuz düşüncem yok. Sizinle 3 sene vakit geçirdik. Şimdilik bu kadarmış. Allah, bir böceği bir kozanın içine hapsediyor, oradan da iki kanat takıp uçuruyor. Allah’ın hikmeti sonsuz, bizde bir nevi kozanın içindeyiz, Allah ne takdir etti bilmiyoruz. Sizlere de kendime de her şeyin hayırlısını diliyorum.” şeklinde konuştu. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Geçmiş olun. –
    Sayın Başkan ile bir dotluğum yok belkide 5,6 kez bir ayara gelmişindir en fazla ama Kibirden uzak samimi biri izlenimi vermişti.Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Faruk ŞAHİN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam