MHP BİLECİK, İFTARDA BULUŞTU
admin • 31 Temmuz 2013 18:30:39 
MHP BİLECİK, İFTARDA BULUŞTU

Çok sayıda konuğun katıldığı iftar davetinde konuşan MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, herkesi çok dikkatli olmaya davet etti.

Gecede dua Alparslan Türkeş’in sesinden yapıldı. Açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Hüseyin Köymen, “Ramazan ayı birlik, beraberlik, dayanışma ve kaynaşma ayıdır. Bu nedenle tutmuş olduğumuz oruçları, yapmış olduğumuz ibadetleri yüce rabbim kabul buyursun. Bu anlamda Ramazan ayınızı ve gelecek olan mübarek Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar hepinize saygılar sunarım.” dedi.

Ardından konuşan MHP Bilecik Milletvekili Şeker, “Bu mübarek Ramazan ayının bu güzel gününde bizleri buraya toplayan ve bu güzel yemeği veren çok değerli il başkanımıza yöneticilerine hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum.

Bu güzel ay rahmetin, bereketin, merhametin bol olduğu bir ay. Birliğimize, beraberliğimize, sevgiyle, hoşgörüyle, yardımlaşmayla geçirdiğimiz bir ay. İnşallah yüce Allah katında kıldığımız namazlar, tuttuğumuz oruçlar, ettiğimiz dualar, okunan Kur’anların hepsi kabul olur.

Bu ramazan ayında çok siyaset konuşmamak lazım ama bugün bir şeyi Müslümanlar olarak hatırlamakta yarar görüyorum. Bakın geçen sene Ramazan ayında Suriye’yi konuşmuştuk. Ondan 2 sene önce Irak’ı konuşmuştuk. Bu ramazan ayında da Mısır’ı, Libya’yı, Tunus’u konuşuyoruz. Cezayir karışmak üzere. Ne yazık ki eş başkanlığın bizde olduğu, hükümet başkanının bizde olduğu bu büyük Ortadoğu projesinde yapılanların hepsi Müslümanlara karşı yapılan bir oyun. Hepimizin iyi düşünmesi lazım. Artık birbirlerinizle savaş değil kendi iç ülkelerindeki savaşı seyrediyorsunuz. Mısır’da binlerce Müslüman birbiriyle savaşıyor. Cezayir’de kardeş kardeşi vuruyor. Tunus’ta muhalefet lideri öldürüldü. Tunuslu insanlar birbirlerini katlediyor. Evet, sıra nereye geliyor.

 

‘İş bizi karıştırmaya doğru gidiyor’

 

Suriye’de 1 milyon kişi ülkeyi terk etmiş. Çoğu da bizim ülkemizde, yazık. Irak’ta binlerce kişi ölmüş. Afganistan’da binlerce kişi ölmüş. Yapılanlar işte bu. Birbirine kırdırılan Müslümanları seyrediyoruz hep beraber. Ne Avrupa’nın ne Amerika’nın hiçbirinin gözünde bu İslam ülkelerinin karışıklığı ne yazık ki göz ardı ediliyor. Sırada gele gele Türkiye’ye gelmeye başlıyor. Türkiye’de de olanları sessizce seyrediyoruz. Sanki batıyla doğu ayrıldı. Güneydoğu’da ayrı bir hukuk, ayrı bir gözlem, ayrı bir polis teşkilatı, ayrı bir hukuk mahkemeleri var. Ve burada insanlar demokrasiden 6-7 senedir. Batıda hapishanelerde mahkemesi görülmezken orada belinde bombalarla, el bombalarıyla, kalaşnikofla, tabancalarla insanlar artık çarşıya pazara gidiyor. İnsanların yeni mezarlıkları oluyor. Yeni çalışmalar yapılıyor. Hiçbir kimsenin sesi çıkmıyor. Kötümser olarak söylemiyorum ama işi de bizleri de karıştırmaya doğru gidiyor.

 

‘Büyük  Ortadoğu projesinde karıştırılmayan İran ve Türkiye kaldı’

 

Büyük Ortadoğu projesinde karıştırılmayan iki tane ülke kaldı birisi İran birisi de Türkiye. Bizlerin hepimizin çok dikkatli olması lazım. Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin 2 tane önemli sorunu olacak. Birisi Amerika’nın kendi çapında oynadığı ekonomi durumu. İkincisi de Türkiye’yi bölme konusu. Bakın laik-antilaik, bakın aynı şey Suriye’de uygulanıyordu. Evet, Alevi-Sünni ayrımı, Türk-Kürt ayrımı bütün bunlardan sonra sıra buna geliyor. Şunu özellikle söylemek istiyorum bunu, Müslüman katliamlarını Türkiye’yi idare edenlerde böylece seyrediyorlar. Burada hepimizin çok dikkatli olması lazım. Ramazan ayı hoşgörü, sevgi, dostluk, kardeşliğin, barışın olduğu bir ay. Ama burada bu milletin bir ferdi olarak evladı olarak hepimizin çok dikkatli olmamıza dikkat çekmek istiyorum.”

Konuşmaların ardından yapılan çekilişle katılımcılara Kur’an-ı Kerim hediye edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x