• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MHP BİLECİK TEŞKİLATI YENİ YÖNETİMİYLE BOY GÖSTERDİ

MHP BİLECİK TEŞKİLATI YENİ YÖNETİMİYLE BOY GÖSTERDİ

Parti merkezinden gelen kararla göreve getirilen MHP BİLECİK yeni il Başkanı Mehmet Yılmaz VE Merkez İlçe Başkanı Nazmi Erdem tarafından İl binasında ilk basın açıklamasını yaptı. Gerçekleştirilen basın toplantısına MHP İl teşkilatından bir çok isim katıldı. MHP Bilecik eski Merkez İlçe Başkanı Mahmut Özbekar da toplantıya katılırken  eski İl Başkanı Sabri Eraslan'ın olmaması da dikkatleri çekti. 
Görevlerinin bir nöbet değişimi olduğunu belirterek konuşmasına başlayan yeni İl Başkanı Yılmaz, şunları aktardı:
"Bizler bu görevi sadece kongre süresince sürdüreceğiz"
"Öncelikle davetimizi kabul edip buraya teşrifiniz için hepinize teşekkür ederim. Genel merkezimizin MYK aldığı karar doğrultusunda partimizde bir nöbet değişimi hasıl olmuştur. Aldığımız görev partimizi hayırlısıyla ileriki zamanlarda  yapılacak olan il ve ilçe kongrelerine götürmektedir. Bizler bu görevi sadece kongre süresince sürdüreceğiz. Bugünden itibaren görevimiz partimizi tek başına iktidara taşımak olacaktır.
"Tüm dava arkadaşlarımı partimiz çatısı altında toplanmaya davet ediyorum"
Sayın basın mensupları, sizlerin aracılığıyla her ne sebeple olursa olsun başka siyasi partilere gitmiş veya gitmemiş tüm dava arkadaşlarımı partimiz çatısı altında toplanmaya davet ediyorum ve bekliyorum. Bugüne kadar partimizde görev yapmış tüm il ve ilçe başkanlarıma yöneticilerine üyelerimize ve bize destek veren tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ahirete intikal edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Sözlerime burada son verirken yeni  aldığımız bu görevde Allah utandırmasın diyerek hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene"
"Şer odaklı kesimler partimizi yıpratmak istedi"
Yılmaz'ın ardından ise sözü yeni Merkez İlçe Başkanı Nazmi Erdem aldı. Erdem şunları belirtti:
"Değerli basın mensupları öncelikle partimizi onurlandırdığınız için teşekkür ederim.Milliyetçi Hareket Partisinin MYK ve Başkanlık Divanı tarafından 10 Kasım 2014 tarihinde benimle birlikte 27 kişiden oluşan ekibimiz Kurucu Yönetim  Kurulu olarak yetkilendirilmiştir. Malumunuz üzere 2014 yılı Mart ayında yorucu ve bir o kadar da yoğun bir çalışma temposunda geçen Yerel Seçimleri atlattık. Yerel seçimler sonrası sonuca bakıldığında kazanamadık gibi görünsek de partimiz bu seçimlerin galibi olmuştur, mevcut oy oranını artırmayı başarmış ve Bilecik halkının büyük teveccühünü kazanmıştır. Ancak şer odaklı kesimler partimizin iyi yöndeki gidişatını hedef alarak İl ve Merkez İlçe Yöneticilerimizi karalama ve yıpratma gayreti içine girmişlerdir. 
"Tarafımıza verilen görevin öneminin ve ağırlığının bilincindeyiz"
Tüm bu yaşananları yakından takip eden Genel Merkez Yöneticilerimiz ve çok değerli Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli yaklaşan Seçimli Genel Kurullar öncesi partimiz içerisinde yaşanabilecek her türlü sıkıntı ve olumsuzluğu ortadan kaldırmak ve tüm üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde Kongre dönemi geçirilmesi için şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımı Kurucu Yönetim  Kurulu olarak görevlendirmişlerdir. Tarafımıza verilen görevin öneminin ve ağırlığının bilincindeyiz. Şahsım ve Yönetimim olarak  hedefimiz Genel Kurullara kadar geçecek sürede tüm üyelerimizi kırmadan, küstürmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, şucu yada bucu demeden kucaklayarak şölen havasında geçecek Kongre yapmak olacaktır. 
Bugüne kadar; basınımıza partimiz ile alakalı yönetimler içerisinde problemler olduğuna dair çeşitli haberler düşmüştür, gerçeği yansıtmayan bu haberlere bugün buradan gerekli cevabı veriyoruz ve eskisiyle yenisiyle yönetimlerde bulunmuş ve bütün partili arkadaşlarımızla Bilecik halkının karşısındayız. 
Şahsım ve Yönetim Kurulum adına eski İl Başkanımız Sabri Eraslan ve Merkez İlçe Başkanı Mahmut Özbekar başta olmak üzere partimizin kuruluşundan bu zamana kadar görev almış çok değerli il başkanlarımız Ertuğrul Açıkgöz, İsmet Tunca, Galip Cesur, Orhan Gülmüş, Kerim Kanat, Hüseyin Aslan, Tuncer Arıkan, Mehmet Erdem, Mehmet Yılmaz, Mesut Tekin, Hüseyin Köymen’e yine bu zamana kadar Merkez İlçe başkanlığı yapmış Sami Aydın, İbrahim Eski, Tevfik Sarı, Hamdi Salt, İrfan Yılmaz, Oktay Eski,  A.Sinan Özkeskin’ e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.
Genç, dinamik, çalışkan ve pırıl pırıl insanlardan oluşan yönetim kurulu arkadaşlarıma da bu zor görevde benimle birlikte yola çıktıkları için teşekkür ediyorum, Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun.
Bilecikli hemşehrilerimize de saygı ve selamlarımı iletiyorum.
“ MEVLAM GÖRELİM NEYLER, NEYLERSE GÜZEL EYLER.”
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam