MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter: ”Cumhur İttifakı Geleceğin Türk Asırlarının Şimdiden Güvencesidir”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter: ”Cumhur İttifakı Geleceğin Türk Asırlarının Şimdiden Güvencesidir”

MHP  Bilecik 13. İl Olağan Kongresine giderken mevcut başkan Fatih Yaşar yeniden aday oldu.

Şeyh Edebali Kongre Merkezinde gerçekleşen kongrede konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Türkiye’nin özellikle son 8 yılda çok büyük hain planlarla bölünmek istendiğini söyledi.

2013 yılındaki gezi olaylarını, 6-7-8 ekim olayları, Kobani olaylarını, Hendek olaylarını ve Feto’nun darbe girişiminin peşpeşe planlanan hainlikler olduğunun altını çizen Yönter, ”Çok sayıda insan öldü, yüzlerce kamu binası yıkıldı. Bütün bu olaylar hep peşpeşe geliyor, bütün hainler iş birliği yapmış. Güneydoğu’da Feto-Pkk iş birliği yaptı. Teröristlerle ittifak yapıldı. Hendek teröründe 793 vatan evladını kaybettik. Elinizi vicdanına koyun, kabul edilecek bir şey mi bu. Şu anda Cumhurbaşkanımız ile Genel Başkanımızın tarihsel, imanlı, pazarlıksız, fedakar birlikteliği, beraberliği geleceğin Türk asırlarının şimdiden güvencesidir.” ifadesini kullandı.

Türk Tabipler Birliği’ne de (TTB) değinen Yönter, ”Devlet Bahçeli vatandaş ne diyorsa, tarih ne diyorsa onu söyler. Onlar sanıyorki biz sussak mesele kalmayacak. Biz sussak tarih susmayacak, biz sussak hakikat susmayacak. Nerede bir ihanet var bakıyorsunuz TTB, kıyısında köşesinde yanı başında. Derdiniz ne sizin. Biz onlara laf ediyoruz. Genel başkanımız çok kararlı konuşuyor. Bizden kurtulurlarsa vicdan azabından kurtulamayacaklar, bizden kurtulurlarsa tarihin azabından kurtulamayacaklar, tarihin azabından kurtulsalar, Allah’ın gazabından kurtulamayacak bu zillet cephesi.” görüşlerini aktardı.

Daha sonra kongreye tek liste ile giren mevcut İl Başkanı Fatih Yaşar, girilmedik gönül ve girilmedik bir ocak bırakmayacaklarını vurgulayarak, ‘sözlerini Devlet Bahçeli’nin ‘Kuşatma ne kadar ağır olursa olsun tarih henüz hükmünü vermemiştir. Türk milliyetçileri henüz son sözünü söylememiştir. Hiç bir güç hiç bir tezgah ve oyun MHP’nin mücadele azmini koruyamayacaktır. Türk milliyetçileri bu hain emellere geçit vermeyecektir.’ ifadeleriyle bitirdi.

Kongreye Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık ve yönetim kurulu üyeleri, parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam