Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Bilecik’te 200 km yaptı
Sosyal Medyada Paylaş
26 Şubat 2014
admin

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Bilecik’te 200 km yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli 25 Şubat 2014 Salı günü Bözüyük, Pazaryeri, Bilecik, Osmaneli, Bayırköy, Vezirhan, Gölpazarı, Yenipazar ve İnhisar’da partililere seslendi. Devlet Bahçeli Bilecik temaslarında 30 Mart yerel seçimlerin önemine değinerek partililerin sandıklara sahip çıkmalarını, sandıkların başından ayrılmamalarını vurgulayarak Başbakana ve hükümete yüklendi. Osmaneli’de kalabalık ve coşkulu bir şekilde partililer tarafından karşılanan Devlet Bahçeli yaptığı konuşmasında:

“Osmaneli’de hangi pislik hangi kirlilik varsa kürek gibi kazı gitsin”

“Muhterem Osmanelililer 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri münasebetiyle başta divanımızın değerli üyeleri, Milletvekillerimiz merkez yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte il il gezmekteyiz. Bugün Bilecik ilimize gelmiş bulunuyoruz. İlçeleri gezerek şu an Osmaneli de sizlerle beraber olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Bana göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakaya teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri ülkemizin genelinde 1394 seçim çevresinde gerçekleştirilecektir. Bu seçim çevrelerinin bütününde Milliyetçi Hareket Partisi değerli kadro arkadaşlarıyla katılmaktadır ve bu kadro insanlarımızla büyük hizmetler sunulabileceğine inanmaktayız. Bu seçimlerde Osmaneli’ye çok büyük hizmetler sunabilecek bir Mustafa Kürek beyefendi vardır ki Osmaneli’nin geleceğini çok daha güzel hale getirecek, şehirlerimizde normal yaşantılarında ne var ise onları Osmaneli’ye getirmek suretiyle birlik ve beraberlik içerisinde bir hayatı inşallah Osmaneli’ne sunacaklardır. Biz kendilerine güveniyoruz ve bunu başaracaklarına da inanıyoruz. 30 Mart’ta Belediye Başkanımızı seçeceğiz ama hemen 28 Ağustos’a Cumhurbaşkanlığı seçimine gideceğiz. Çünkü Cumhurbaşkanlığı artık halk tarafından seçilmektedir. Arkasından ise 2015 yılı 12 Haziran’ına kadar 25. dönem Milletvekilliği seçimleri olacaktır. Demek ki Osmanelili vatandaşlarım önünüzde 3 önemli siyasi olay ve bu siyasi olayı çözüme kavuşturabilecek olan 3 seçim bulunmaktadır.

“İşçinin, emeklinin, esnafın, çiftçinin sorunlarını çözememe siyaseti bugünkü iktidarda yoktur”

Öncelikle Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş kardeşlerime sesleniyorum. 3 Kasım 2002 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi iktidara gelmiştir. Aradan 12 yıl gibi uzun bir süre geçmiştir. En son seçimde sayın Başbakan çok sık tekrar eder “biz %51’le geldik. O bakımdan her şeyi biz biliriz, bizim dediğimiz olur. Siz de %51’le gelirseniz istediğinizi yaparsınız” diye muhalefeti küçümser ama %51’le gelip 326 ile meclis’te temsil eden ve tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi programında, seçim  beyannamesinde karşısına çıkan yeni siyasi olayları ve sorunları çözmede muhtelif bir siyasi partidir. Meclise bir yasa geldiği zaman 326 elini kaldırdığında o yasa geçer gider veya bir yasa değişikliği öngörüyorsa bunu başarabilir. Hal böyle olunca işçinin, emeklinin, esnafın, çiftçinin sorunlarını çözememe siyaseti bugünkü iktidarda yoktur.

“Eğer bunlar doğruysa tut kolundan oğlunun git en yakın karakola teslim et”

2 gün evvel şimdi tartışılıyor. Bir konuşma baba ile oğul arasında. 17 Aralık’ta baskın yapılınca sayın Başbakan’ın haberi oluyor arkasından oğlu Bilal’ı arıyor. Şimdi Türkiye’de bunlar konuşuluyor. Oğul evdeki paraların kimini şuraya gönder, kimini buna gönder, bazıları çok yüklüdür onları gece taşıt diye birbirleriyle konuşuyorlar. Eğer bir ülkede Başbakan rüşvetini oğluyla 17 Aralık’ta 4 Bakan üzerinde yapılan bir operasyondan korkuya kapılıp evladıyla konuşurken ne dediğini bilmez halde, çocuğu ona anlatıyor, o ona anlatıyor. Eğer bunlar doğruysa Başbakan’ın bir saniye kalmaması lazım. Eğer bunlar doğruysa tut kolundan oğlunun git en yakın karakola teslim et. Eğer yanlışsa iftira ise, bir komploysa, bir montajsa o zaman bunları adalete ver ki sonucu görelim ve kimin doğru kimin yalan söylediğini bilelim. Yoksa bugünkü Adalet Partisi Ak Partidir ama adı kara parti haline dönüşür.

Bir ara Mısırda bir olay oldu arkasından geldi Türkiye’de parmakları ile 4 rakamı yapmaya başladı. Bizde bu dördü böyle yapınca ne anlama geliyor diye merak ediyorduk. Meğersem vatandaş bunları dinlerken yenice anladı. Bu 4 Bakan demekmiş.

“Bu parti kurulduğunda sen daha çocuktun Erdoğan”

Erdoğan 45 yıllık MHP’ye “Yavru muhalefet” diyor. Bu parti kurulduğunda sen daha çocuktun Erdoğan.

Son olarak Bahçeli, Osmaneli Belediye Başkan adayı Mustafa Kürek'i taktim etti. MHP Osmaneli Belediye Başkanı adayı Mustafa Kürek için “Soyadı tam bugünler için, Osmaneli’de hangi pislik hangi kirlilik varsa kürek gibi kazı gitsin” dedi.

Bahçeli Osmaneli ziyaretinden sonra Bayırköy beldesine geçti. Bayırköy’ün Belediye Başkan Adayı’nın bir hanımefendi olmasına değindi. “Belediye Başkan Adaylarına baktığımızda çok az sayıda hanımefendi aday olmaktadır.

“Buraya bir hanım elinin değmesi lazım”

Fakat sayın Hilal Subaşı hanımefendi böyle bir konuda cesaretle Bayırköye hizmet etmek açısından aday olmayı tercih etmiş ve Milliyetçi Hareket Partisini de bu manada şereflendirmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Buraya bir hanım elinin değmesi lazım. Biz Hilal Subaşı’nın bu işi layıkıyla yapacağına inanıyoruz ve kendisine destek olacağımızı belirtmek istiyoruz. 30 Mart yerel seçimlerinde sandıklara sahip çıkın” dedi. Bahçeli’nin konuşmaları Aday Hilal Subaşı’nı gözyaşlarına boğdu. Bayırköy ziyaretinden sonra Vezirhan Beldesine geçen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli burada da Vezirhan’ın Belediye Başkan Adayını Hasan Ocak’ı halka takdim ederek kendisine destek olunmasını istedi. Diğer ziyaretlerinde olduğu gibi 30 Mart seçimlerinin önemine değindi.

“Türkiye’nin huzura, istikrara ihtiyacı vardır”

 Buradan Gölpazarı ilçesine geçen Bahçeli ülkenin sosyal ve ekonomik yönden önemli sıkıntılar çekmekte olduğunu vurguladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin huzura ihtiyacı vardır. Türkiyenin istikrara ihtiyacı vardır, Türkiye’nin bin yıllık kardeşliğinin korunarak üniter yapısının, milli devlet anlayışının ve toprak bütünlüğünün korunması gerekmektedir. Sayın Başbakanın uzun süreden bu yana kafasında bir 36 takıntısı var. İkide bir Türkiye’de 36 etnik grup var diyor. Haydi şunları sayın dediğimizde de 5,6 yı geçemiyor ama her defasında bir 36 etnik gruptan bahsediyor. Bu milleti 36’ya bölmekle nereye varmak istiyor. Vatandaşımız bu soruyu çözememiştir. Ayrıca vatandaşlarımız etnik temelli bölücü faaliyetle meshep temelli parçalanmayı bir türlü kabullenemiyor ama bunun tahrik edildiğini görüyor.

“Türk kavramı nerde geçerse Başbakan rahatsız”

Öte yandan durup dururken Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü dağda, bayırda, ovada, parkta nerede varsa hepsini sildirt diriyor, kaldırt tırıyor veya bir bankada söz gelimi Ziraat Bankasında başında TC Ziraat Bankası diye yazıyor. Bu TC’yi ordan kaldırıyor yani Türkiye Cumhuriyeti. Niye kaldırıyorsun? Türk kavramı nerde geçerse Başbakan rahatsız. Ve böylece içte ve dışta Türkiye’yi bir gerilime sokuyor” dedi ve güncel konular ile ilgili olarak ses kayıtlarını değerlendirdi. Ses kayıtlarının doğruysa Başbakanın derhal istifa etmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Ses kayıtlarının montaj olup olmadığını ver mahkemeye onlar gerçekleri araştırsın bu konuda neden telaşa kapılıyorsunuz. Kayıtlar montaj  ise bunu yapan kimse onları bulup çıkarın. Belediye Başkan adayı sayın Sinan Özkeskin’ de Gölpazarı’ na çok hizmetler yapacağına da eminim” dedi.

“Alın size iki fidan, bunları büyütün çınar yapın”

Gölpazarı’ndan sonra Yenipazar ilçesine geçen Bahçeli burada kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Konuşmasına başlamadan önce Ak Parti’den istifa ederek MHP’ye geçen İl Genel Meclisi üyesi Tuğrul Ünsal’a rozetini takan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli yaptığı konuşmada yine hükümete yüklendi ve 30 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Her gittiği yerde olduğu gibi burada da ilk olarak Bilecik Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Şensoy’u tanıtarak Yenipazar Belediye Başkan Adayı İlhan Özden’e vatandaşların sahip çıkmasını ve desteklemesini vurgulayarak, “Alın size iki fidan, bunları büyütün çınar yapın” dedi.

94 yaşındaki Tevfik dede İnhisar’da Bahçeli’ye keyifli anlar yaşattı

Son olarak buradan İnhisar İlçesine geçen Bahçeli ve beraberindekiler saatin geç olmasına rağmen İnhisar’lı vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. MHP Genel Başkanı Bahçeli burada son olarak yaptığı konuşmada yine hükümete ve Başbakana yüklenerek 30 Mart yerel seçimlerinin sadece yerel seçimlerden ibaret olmadığını belirterek Belediye Başkan Adayı Ayhan Ödübek’e seçimlerde kazandığı takdirde iyi hizmetleri yapacağını ve kendisine kefil olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim bürosunda Demokrat Parti kökenli olduğunu, 4 yıl askerlik yaptığını belirten, 94 yaşındaki Tevfik Yüzer adında dede ile keyifli bir sohbet ettikten sonra partililer ve basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirerek Ankara’ya hareket etti.

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

 

 

 

Bir adet yorum var.

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım