MHP İnhisar Seçim Bürosu Açıldı

MHP İnhisar Seçim Bürosu Açıldı

14 Şubat 2014 Cuma günü MHP İnhisar seçim bürosu açılışı yapıldı. Açılışta İl Başkanı Sabri Erarslan, Söğüt Belediye Başkan Adayı Halil Aydoğdu, Bozüyük İl Genel Meclisi üyesi Zeki Uyanık, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışın ilk konuşmasını İl Başkanı Sabri Eraslan yaptı. Erarslan yaptığı konuşmada 30 Mart seçimlerinin önemine değinerek İnhisarlı vatandaşların partilerine oy vermelerini istedi.

Daha sonra kürsüye İnhisar Belediye Başkan Adayı Ayhan Ödübek geldi. Ödübek yaptığı konuşmada , “Bildiğiniz gibi önümüzde 30 Mart yerel seçimleri yapılacaktır. Çalışkan, çağdaş, dürüst, bilgili ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile her zaman yanınızda olacağıma söz veriyorum. Gelin hep birlikte İnhisar’ı değiştirelim. İnşallah birlik ve beraberlik içinde başaracağız. Biliyorsunuz İnhisar ilçe olmadan önce bir canlılık vardı. Köy iken 2 sinema, 2 otel, 3 terzi, 4 lokanta, 2 hamama sahiptik. Fakat ilçe olduktan sonra hepsini kaybettik. Son olarak eczanemiz bile gitti. Halkımız Söğüt ve Eskişehir’den ilaç getirmeye başladı. Cenazemiz ve düğünümüz olsa halkımızı götürecek Belediyeye ait otobüsümüz bile bulunmamaktadır. İlçemize gelen misafirlerin konaklayabileceği bir otelimiz bile yok.

“Belediyemizin de gelirini arttıracak 80 bin adetlik tavuk çiftliği yapacağız”

Sizler beni desteklerseniz önce meydan düzenlemesi sonra kapalı Pazar, yazlık ve kışlık düğün salonları, hamam ve her şeyden önemli olan Belediyemizin de gelirini arttıracak 80 bin adetlik tavuk çiftliği yapacağız inşallah. Bayanlarımıza Belediyemiz önderliğinde dikiş nakış kurslarımız açılacaktır. Her yıl sünnet şöleni yapılacaktır. Bununla birlikte her yıl nar festivalimiz de olacaktır.

“İnhisar için ne gerekiyor ise halka danışılarak yapılacaktır”

Her 3 ayda bir halk toplantısı yapılarak, İnhisar için ne gerekiyor ise halka danışılarak yapılacaktır. Ben bir İnhisar sevdalısı olarak siz değerli hemşehrilerime söz veriyorum. Ben size bu sözleri verir iken önce kendime sonra sizlerin de yakından tanıdığı değerli bakanımız Bahattin Şeker’e güvenerek bu yola çıktım. Allah mahcup etmesin” dedi. MHP İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek’in konuşmasından sonra kürsüye Bilecik MHP Milletvekili Bahattin Şeker geldi. Şeker konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün buradayız 30 Mart için hazırlığa geldik”

“Bu mübarek Cuma gününde ömrünüz uzun olsun, melekler sizle beraber olsun, ettiğiniz dualar kabul olsun, dertlerinize derman gönüllerinize iman dolsun. Bugün buradayız 30 Mart için hazırlığa geldik. Birçok arkadaşımız var ama bu bölgeyi bilen, Söğüt’te büyük hizmetler eden, bu günde yine Söğüt’te Belediye Başkanlığını 2 dönem yapıp bugün de yine taşın altına elini koyan Halil arkadaşımız yanımızda kendisine bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum.

“Etrafımıza bakalım bir tane dostumuz kaldı mı?”

Siyaset hizmet içindir, siyaset halka hizmettir. Burada ki konuşmayı 2 bölüme ayırmak istiyorum birisi Türkiye’nin durumu birisi de İnhisar’ın durumu. Etrafımıza bakalım bir tane dostumuz kaldı mı? İran, Irak ile aramız bozuk,  Suriye, Mısır, Libya ile aramız bozuk, Avrupa’da, ABD’de hiçbir ilerleme yapamamışız.

Kalkınma partisi diyorsunuz, 12 senedir 2002’den beri bu memleketi idare ediyorsunuz, çiftçilik yapıyorsunuz. Kaç tane buğday, arpa eken kaldı, mazot, ilaçlama nereye çıktı? Şurada yetişen bu zahmeti gören insanlar para kazanıyor mu zannediyorsunuz? Bakın kimlerin Türkiye’de para kazandığını seyrediyorsunuz. Türkiye’de ilk defa Güneydoğu’da Kürdistan kelimesini sizler koydunuz. Daha dün televizyondan seyrediyorsunuz. Okuyorsunuz adamlar diyor ki seçimden sonra özerklik istiyoruz. Benim polisim, hakimim, savcım olacak, benim valim, kaymakamım olacak diyen bir ekip var. Evet Türkiye’nin hali bu nerden nereye gelinmiş.

“Var mı 1 trilyonu olan bu civarda birilerinde?”

 Daha önemlisini konuşmak lazım. 17 Mart sabahı Türkiye’de bir olay oluyor. Bir bakanın oğlunun evinden ve bu evin kirası 60 bin evet bakanın oğlunun evinin kirası 60 bin lira. Babası İçişleri Bakanı, oğlu babasını arıyor, “Baba evi bastılar” diyor. “Oğlum paran pulun var mı?” diyor. “3-5 kuruş” diyor. “Oğlum ne kadar?” diyor. “1 trilyon baba” diyor. Var mı 1 trilyonu olan bu civarda birilerinde?

Hiç bir işi gücü olmayan, bir iş yapmayan bakanın oğlunda 1 trilyon var. Öbür tarafta diğer bakanın kolunda ki taktığı saat 700 milyar lira. Öbür tarafta uçakla Umre’ye gitmeler, öbür tarafta alınan avanta paralar..

Evet biri de bakanlıktan ayrılırken diyor ki. İstanbul rant haline gelmiş, trilyonlarca bürolar, ofisler diyor ki ben bunları yalnız yapmadım, bunlardan Başbakanın haberi var diyor. Ama kim suçlu oldu şimdi? Suçlu olan yazık hakim, savcı, emniyet müdürü, polis arkadaşımız.

Bu 30 Mart seçimi geleceğimiz, çocuklarımız, evlatlarımız için önemli. Camiden çıktık. Namaz kılanın namazını Allah kabul etsin bizden daha çok dindar insanlar var. Hırsızlık yapan var mı aranızda, namussuzluk yapan var mı? Hem hacıya gideceksin, çarpma parayla umreye gideceksin, hem de bu memleketin parasını çalacaksın. Sayın Başbakan dönüyor arkadan diyor ki  “ya tamam da bunlar devletin parasını çalmamış” diyor. Kim parasını götürdüler?

"Benim dönemimden sonra soruyorum size ne yapıldı buraya?"

Evet bunlar Türkiye’nin hali. Bir de dönemli İnhisar’a bakalım. Benim dönemimden sonra soruyorum size ne yapıldı buraya? Biz bu memlekete kim çivi çaktıysa Allah razı olsun diyoruz. Bir memleketin otobüsü olmaz mı arkadaşlar? Bakın gidin Pazaryeri ilçemize kendim hamam yaptırdım. Seçimlerden önce açtırmadılar. Bir memlekette hamam olmaz mı? Ayhan başkan sana söylüyorum. Allah nasip ederse seçimi kazanırsan Cuma günleri Pazar kurulduğu gün bu esnafa Belediye hoparlöründen Pazar duası ettireceksin. Her Cuma sabahı sen veya senden sonra gelenek haline gelecek. Bu memlekete geldiğin zaman bu memleketin ne kadar yaşlısı, kadını, bacısı varsa bunları ayda bir sefer Urfa’ya, Konya’ya, Bursa’ya, Edirne’ye, İstanbul’a götüreceksin. Camilerimizi, kutsal yerlerimizi, tarihimizi görecekler. Bir lira ücret almayacaksın, yedireceksin, içireceksin. Bu memleketin bir cenaze arabası olacak.

“Biz Ayhan kardeşimizin bunları yapacağına inanıyoruz, kendisine güveniyoruz”

Bizim için önemli olan bu memlekete hizmet etmek. Biz Ayhan kardeşimizin bunları yapacağına inanıyoruz, kendisine güveniyoruz ve bu işte başarılar diliyoruz. Bu memleket hepimizin. Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kurduğu bu Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak, bu Türk Bayrağını dalgalandırmak, bu ezanı susturmamak hepimizin asli görevi. Türkiye demokrasiyle idare edilsin, Türkiye Büyük Millet Meclisi kararını versin, halk kararını versin ve ilelebet yaşayalım. Ben sözlerime son verirken burada olan bizi dinleyen herkese teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından dualarla seçim bürosu açıldı. Açılıştan sonra katılanlara pilav ve ayran ikram edildi. CANER ALKAN – ERHAN TOKA

   

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam