MHP Milletvekili Şeker’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

MHP Milletvekili Şeker’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Şeker mesajında, 20.yüzyılın başlarından itibaren savaşlar, göçler, bozgunlar, toprak kayıpları görerek ve en sonunda batı emperyalizmin vahşice ve hunharca işgaline maruz kalarak boynu bükülen Türk milletinin, tarihinin en zorlu dönemlerinden birini Milli Mücadele yıllarında yaşadığını söyledi. Şeker şunları aktardı:

“Mazlum milletimizi, başı dik, onurlu ve insanlık tarihinin en şanlı mücadelelerinden birine yönlendiren, ayyıldızlı al bayrağı eline alıp, bu mazlum milletin şanlı başkaldırışını bir Başbuğ olup önüne düşerek göğüsleyen Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Türk Milleti; emperyalizmin karanlık senaryolarını ve benzeri görülmemiş saldırılarını Anadolu toprağına gömmüştür.

Bu şanlı mücadele, emperyalizmin sömürüsüne ve saldırısına maruz kalan İslam dünyasına ve mazlum milletlere örnek olmuştur. Bu; Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde, o neslin ödediği ağır bedellerin zaferi olmuştur. Kadını erkeği, genci yaşlısı, köylüsü şehirlisi, Edirne’si ve Kars’ı ile bir milletin bütünlük içinde çektiği çilelerin neticesinde başı dik olan milletin zaferi olmuştur. Bu; Milli Mücadeleye uzanan yıllarda cepheden cepheye koşan, Sakarya’da, Dumlupınar’da, İnönü’de, Metristepe’de isimsiz ve kefensiz yatan Mehmetçiğin, kahraman gazilerin, aziz şehitlerin zaferi olmuştur.

İşte Cumhuriyet, “kanla ve irfanla” kazanılmış, Türk milletinin var olma mücadelesinin üzerine temel kurmuş, kökleriyle buluşan, güçlü ve genç nesillerin elinde yükselmiştir. Bu, “benim naçiz vücudum elbette ki toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen ve cumhuriyeti Türk Gençliğine emanet eden Gazi Mustafa Kemal’in ve Cumhuriyeti kuran nesillerin en büyük eseridir. Daha aydınlık, güzel, huzurlu, ayrışmanın, ayrımcılığın ve suni ayrılıkların tarih olduğu günleri görmek ümidiyle, milletimizin layık olduğu kudrete ve büyüklüğe ulaşması temennisiyle, devletimizin ve milletimizin ebedi bekası ile sonsuza kadar var olması duası ile; 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!  

Ne mutlu Türküm diyene!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam