MHP’DE GÜRSES DÖNEMİ

MHP’DE GÜRSES DÖNEMİ

Gürses kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Kuruluşun beşiği atam Ertuğrul Gazi’nin torunları değerli Söğütlüler hoş geldiniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı İnönü ve Metristepe Zaferlerini Türk Milletine yaşatan, kurtuluşun beşiği Bozüyüklü dava arkadaşlarım hoş geldiniz. Beylikten devlete giden yolda Osman Gazi’nin ismini verdiği toprakların muhterem insanları, kıymetli Osmanelili gönüldaşlarım hoş geldiniz. Doğasıyla, bozasıyla ülke genelinde nam salmış, havası sert insanı mert Pazaryerili hemşehrilerim hoş geldiniz. Tarihe damga vuran Sakarya’ya bağrını açmış, her yaprağını ilmek ilmek ipek ile gönüllere örmüş İnhisarlı dava arkadaşlarım hoş geldiniz. Çetin coğrafyasına rağmen yılmadan usanmadan çalışan buram buram Anadolu kokan Yenipazarlı gönül erleri hoş geldiniz. Her dönemin cefakar vefakar insanları vatanını karşılıksız seven değerli Gölpazarılı hemşehrilerim hoş geldiniz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen dedem Şeyh Edebali'nin torunları sevgili Bilecikliler hoş geldiniz. Muhterem divan, saygıdeğer hazirun ülkemizin içinde bulunduğu zor şartları yaşadığımız şu dönemde devletimizin birliğinin, dirliğinin, milletimizin birliğinin teminatı olan Milliyetçi Hareket Partimizin olağan kongresini yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Kongremizin vatanımıza milletimize Bilecik'imize ve partimize hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

 

‘Bizler vatan millet sevdalısı gönül erleriyiz’

 

Değerli dava arkadaşlarım, bizler çıkarları ve çıkarcıların bir araya geldiği değil siyasi rantların makam ve mevkilerin peşinde değil bizler bu ülkeye ve millete karşılıksız sevda ile bağlanmış gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diyerek bir araya gelmiş vatan ve millet sevdalısı gönül erleriyiz. Nasıl ki dün başbuğumuzun açtığı yoldan yürüyerek el ele gönül gönüle ulaştık ise bugün ve bugünden sonra da liderimiz genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli önderliğinde milliyetçi hareketin tek başına iktidarına birlikte yürüyeceğiz. Yolumuz zorludur, yolumuz çetindir. Yolumuz dikenli ağlarla örülüdür. Tüm bu zorluklara rağmen yılmadan yıkılmadan usanmadan hedefe varmak için bizimle birlikte olmaya var mısınız? Öyleyse partimizin 46'ncı kuruluş yıldönümünde milliyetçi hareketin tek başına iktidara taşımak ve genel başkanımızı başbakan yapmak Bilecik’te 2 milletvekilini almak için ekibimle ve sizlerle birlikte zaman mefhumu tanımadan çalışacağıma önce yüce Allah'ın huzurunda sonra da siz değerli dava arkadaşlarımın şahitliğinde söz veriyorum. Bugünden itibaren bismillah diyerek çıkacağımız kutlu zafer yolunda yüce Allah hepimizin ve Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun.

 

‘MHP dünkü bir parti değildir’

 

Değerli dava arkadaşlarım Milliyetçi Hareket Partisi dünkü bir parti değildir. Milliyetçi Hareket Partisi 3-5 siyaset sevdalısının kurmuş olduğu bir parti de değildir. Türk milliyetçilerinin yegane adresi olan milliyetçi hareketin temelleri 3 Mayıs 1944lerde atılmış 1970li yıllarda filizlenmiş 1990lı yıllarda dal budak salmış inşallah 2000’li yıllarda iktidar olacaktır. 46’ncı yılını kutladığımız partimizin bugünlere gelmesinde büyük emek ve katkıları olan 3 hilalli bayrağın bizlere ulaşmasında canlarını feda eden başta ülkücü şehidimiz Fikret Derin'i, zalim 12 Eylüllerin yağlı urganlarında vatanı ve milleti için can veren Mustafa Pehlivanoğlu'nu ve binlerce ülkücü şehidimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bilecik'te ülkücü hareketin filizlenmesinde ve dal budak salmasında önemli katkıları olan Mehmet Kayaalp hocama, Fikret Çıtak abime, Abdullah Soylu ve Mehmet Erşan amcama, Orhan Gülmüş, Sami Aydın, Yakup Köse ve Bilecik'in ilk Ocak Başkanı Ahmet Demirkol başkanlarıma daha nice gönül erlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Yine en zorlu günlerde bu kutsal davanın bayraktarlığını yapmış İsmet Tunca, Galip Cesur, Ertuğrul Açıkgöz, Kerim Kanat, Mehmet Erdem, Tuncer Arıkan, Mehmet Yılmaz, Mesut Tekin, Hüseyin Köymen ve Sabri Erarslan başkanlarıma da sağlıklı ve sıhhatli ömürler diliyorum.

Değerli dava arkadaşlarım bizler Türk vatanını ve Türk milletini Ahmet Yesevi’nin fikri ile Yunus Emre’nin sözüyle Mevlana’nın gönlüyle, Hacı Bektaş’ı Veli’nin merhametiyle, Şeyh Edebali’nin ilmiyle Fatih’in fethi, Atatürk'ün cesareti, başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ferasetiyle sevdik. Bu sevgimiz canlar bendende durduğu müddetçe devam edecektir. Allah'a şükürler olsun ki önce devletim ve milletim sonra partim ve ben diyen bir lidere sahibiz. Bizler ben demeden biz diyen, kürdü, çerkezi, boşnağı, gürcüyü ayırmadan alevi ve sünni kardeş kavgasına düşürmeden kutsal topraklarda yaşayan her ferdi kucaklayan bağrına basan Türk vatanında yaşayan herkesi türk kimliğiyle ve en önemlisi yaradılanı yaradandan ötürü seven bundan sonra da sevecek olan davanın insanlarıyız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin lider ülke olması yolunda her türlü fedakarlığa hazır olan bir camianın mensuplarıyız. Bu şuur ve düstur ile 7 Haziran 2015 seçimlerinde zaferin Türk milliyetçilerinin tek adresi olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin olacağına gönülden inanıyor ve inanmanızı istiyorum. Ben duygusunu bir kenara bırakarak biz duygusuyla şahsi hiçbir beklentisi olmadan gönül rızasıyla bizlerle birlikte olan bütün dava arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.

Bugünden itibaren 7 Haziran 2015 milletvekilliği seçimlerinin çalışmalarının da başlayacağını buradan ifade ediyorum. Sayın protokol, değerli dava arkadaşlarım, kongremize icabetinizden dolayı hepinize sonsuz şükranlarımı arz ederken kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize saygılarımı sunuyorum. Ne mutlu türküm diyene.”

Gürses’in 277 delegenin oyuyla seçilen listesinde yer alan isimler şu şekilde:

ASİL ÜYELER: M. Tevfik Sarı, Fikret Altınışık, Ahmet İşlek, Arzu Gülmüş Filoğlu, Mehmet Baş, Yılmaz Çevik, Hasan Şafak, Selman Aydeniz, Bayram Yaman, Kadir Milayim, Soner Hızlı, Mehmet Köse, M. Fazlı Güner, Erdoğan Genç, Hakan Yavuz, İslam Arar, Mustafa Bayın, M. Hasan Geyik, Fevzi Duman, Nesrin Buldu, Recep Çabuk, Kürşat Genç, Aydın Göksu, İbrahim Koşuk, Metin İpek, Hasan Yıldırım, Cem Çevik, Hüseyin Güler, Sabahat Bozkurt, Mehmet Büber, Fatih Yaşar, Huriye Esen, Nurettin Erkan, Saim Algın, Raymiye Yılmaz, M. Sadık Kaya, Emine Toku..

İL DİSİPLİN KURULU:

Asil Üyeler: Mustafa Karacaovalı, Kemal Mercan, Ali Akkoyun, Nazif Peri, Yaşar Akarsu, Ekrem Aydın, Yücel Önsöz

ÜST KURUL DELEGELERİ:

Asil Üyeler: Ahmet Gürses, Mustafa Aydemir, Mehmet Karuk, Ali Islah, Metin Şirin, Ender Metin, Halil Aydoğdu.

Ayrıca kongreye katılması beklenen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün rahatsızlanması sebebiyle gelemediği öğrenildi.

CANER ALKAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam