Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
MHP’DEN BİRLİK, BERABERLİK VE DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ
Sosyal Medyada Paylaş
28 Mart 2014
admin

MHP’DEN BİRLİK, BERABERLİK VE DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ

Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik İl Teşkilatı 29 Mart 2014 Cuma günü il merkezinde bulunan seçim bürolarının önünde toplanarak şehir turu attılar. Toplanan kalabalığa hitap eden MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin önemine vurgu yaparak partililerinden seçim günü sandıklarına sahip çıkmalarını, bazı siyasi partilerin Hüseyin Şensoy’un ayak seslerinden rahatsız oldukları görüldüğünü, herkesin Belediye Başkanı olacağını, “Önce Türkiye ve Bilecik sonra Partimiz ve Biz” parolasıyla yola çıktıklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Özellikle son günlerde bazı siyasi parti yetkililerinin akılları hala bir önceki Mahalli İdareler Seçiminde kalmış olsa gerek ki Milliyetçi Hareket Partisini 2009 yılı seçimlerinde aldığı oyla değerlendirerek kendilerini hep bir adım önde ve tek alternatif olarak kamuoyuna sunma çabası içersindedirler. Böyle bir yanılgı içerisinde olanlar her platformda ve seçim sürecinde gezdiğimiz binlerce evdeki vatandaşlarımızın ve sokaktaki vatandaşlarımızın bizlere gösterdikleri samimi ilgiyi ve meydanların sesini bilmiyorlar, bilemezler. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi’nin her kademesi, Hüseyin Şensoy ve onun dinamik, her kesimi kucaklayan, kimseye minnet borcu olmayan ve mazisi tertemiz aday ekibi şeffaf ve halkın kuruşunun takipçisi olacak bir belediyecilik anlayışıyla halkımızı buluşturmak için bir ve beraber çalışmaktadır.

 

“Biz herkesin Belediye Başkanı olarak geliyoruz ve bu gelişin doğum sancıları başlamıştır”

 

Bizler bu şekilde halkımızın demokratik tercihlerine bir takım oyunlarla ipotek koymayı da en azından kendilerine saygısızlık olarak değerlendiriyoruz. Ortak değer ve düşüncelere sahip olduğumuz saygıdeğer halkımızın 30 Mart 2014 tarihinde yapacağı tercihle, imalı değerlendirmelerle Partimizi ve Adayı Hüseyin Şensoy’u hafife alanlara gereken cevabı vereceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Anlaşılan odur ki; ideolojisi, felsefesi, anlayışı ve siyasi düşüncesi farklı, geçmişte başka siyasi partilere destek vermiş binlerce vatandaşımızın bugün bize karşı sıcak yaklaşımlarından ve samimi geri dönüşümlerinden rahatsızlık duyanlar, sevdamız olan İlimize yeni bir vizyon, ruh ve belediyecilik  anlayışı getirecek, hizmetleriyle herkesimi kucaklayacak, partizanlık yapmayacak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve adayı Hüseyin Şensoy’un ayak seslerinden rahatsız olmuş görünmektedirler.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Bilecik’te MHP ve Hüseyin ŞENSOY gerçeğini gölgelemek isteyenler beyhude işlerle meşgul olmaktadırlar. Ama bugün bu kalabalık diyor ki; hiç kimse endişe duymasın. Çünkü biz herkesin Belediye Başkanı olarak geliyoruz. Ve bu gelişin doğum sancıları başlamıştır.

 

“ BU ÇAĞRIMIZ BİLECİK İÇİN TARİHİ BİR ÇAĞRIDIR”

Bu doğum; BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN; BİLECİK HALKININ; ÜLKESİNE, CUMHURİYETİNE, DEVLETİNE, KENDİ İLİNE, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞI, HALKIN KURUŞUNUN TAKİPÇİSİ OLACAK BİR YÖNETİM ANLAYIŞININ ŞEYH EDEBALI DİYARINDA EMANETİ TESLİM ALACAĞI GÜNÜN DOĞUMUDUR. KAZANAN BİLECİK VE HALKIMIZ OLACAKTIR.

BİZLER; ÖNCE TÜRKİYE VE BİLECİK, SONRA PARTİMİZ VE BİZ” parolasıyla yola çıktık. Buradan Bilecik’te yaşayan tüm memleket sevdalısı gönül dostlarımıza çağrı yapıyor ve “BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR” diyerek BİLECİK SEVDALISI HERKESİ, SİYASİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCESİ NE OLURSA OLSUN “BİR” OLMAYA, MHP’NİN ÇATISI ALTINDA HÜSEYİN ŞENSOY VE EKİBİYLE KENETLENMEYE ÇAĞIRIYORUZ. BU ÇAĞRIMIZ BİLECİK İÇİN TARİHİ BİR ÇAĞRIDIR.

 

“BİRLİK’TE RAHMET, AYRILIK’TA AZAP VARDIR”

Gün birleşme, bütünleşme günüdür. Gün; Nefse değil, Nesle hizmet günüdür. Gün; Sevgili Peygamberimiz’in; “BİRLİK’TE RAHMET, AYRILIK’TA AZAP VARDIR” mesajına kulak verme günüdür. Gün; ATATÜRK’ün ve şehitlerimizin bizlere emanet olarak bıraktığı Cumhuriyetimize sahip çıkma günüdür. Bilecik halkı bunu başaracak azim ve inanca sahiptir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Bizim hedefimiz millete efendilik etmek değil, hizmetkar olmaktır, Makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunun bilincindeyiz. Bu kubbede hoş bir sada bırakmanın ötesinde bir beklentimiz bu güne kadar olmadı ve bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü bizim DERDİMİZ; HALKIMIZ’A HİZMET, HEDEFİMİZ; CENAB-I HAKKIN RIZASI VE HALKIMIZIN DUASIDIR.

Unutmayalım ki; önümüzdeki 30 Mart seçimi çok önem arz etmektedir. Bu seçim; Türk milletinin birlik ve kardeşliğinin, ülkemizin geleceğinin, devletin ülkesi ve milletiyle bekasının, Türk kimliğinin var oluş mücadelesinin, vatanımızın bütünlüğünün ve nihayet ve bin yıllık kardeşliğimizin üzerine oynanan sinsi oyunların bozulması için hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple hepimize ciddi sorumlulukların düştüğünü unutmayalım.

 

“Ulaşabildiğimiz herkese; Oyları bölme, “sandık başına git, oy’unu ver, oyun’u boz” mesajını anlatalım”

Vereceğiniz oyla Cumhuriyetimiz'e, Türk kimliğine şanlı bayrağımıza, vatanımıza, Bilecik’e, çocuklarımızın geleceğine, pervasızca harcanan ve cebinizden çıkan haksız her bir kuruşa sahip çıkacaksınız.

Bugüne kadar partimizin her kademesindeki arkadaşlarım, fedakar hanımlar, beyler, gençler, gece gündüz çalıştınız. Son güne kadar, kapı, kapı dolaşıp bu gerçekleri halkımıza anlatmaya devam edelim. Bu hepimiz için tarihi ve vicdani bir sorumluluktur.

Ulaşabildiğimiz herkese; Oyları bölme, “sandık başına git, oy’unu ver, oyun’u boz” mesajını anlatalım. İstanbul’un orta yerinde Nevruz adı altında yapılan etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletine meydan okuyanları ve bunlara çözüm süreci adı altında çanak tutanları, müsamaha gösterenleri anlatalım. Şu hususu da belirtmek isterim ki; 30 Mart gelmeden, halkımızın iradesine ipotek koymak isteyenlere, daha bugünden seçimi kazananları ilan ederek halkın iradesine saygısızlık gösterenlere sandıklarda gereken cevabın verileceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

 

“BU DEFA ŞENSOY” diyeceklerine can-ı gönülden inanıyor ve kendilerine güveniyoruz”

Ve burada toplanan güzel insanların haykırışlarıyla diyoruz ki; Milliyetçi Hareket Partisi ve Hüseyin ŞENSOY “SANAL ANKETLERE” değil, halkımızın 30 Mart’ta yapacağı tercihe ve Bilecik sevdalısı vatandaşlarımızın sağduyulu davranarak; birlik ruhuyla hareket edeceklerine, “BU DEFA ŞENSOY” diyeceklerine can-ı gönülden inanıyor ve kendilerine güveniyoruz.

BİZİM AYAK SESLERİMİZDEN RAHATSIZ OLANLAR  BİLSİNLER Kİ; BİZ HERKES İÇİN GELİYORUZ. KAVGA ETMEYE DEĞİL, TOPLUMUN HER KESİMİYLE ATILAN GÖNÜL KÖPRÜLERİNİ YENİDEN KURMAYA GELİYORUZ.

HEPİNİZ BURADA YÜREYİĞİNİZİ ORTAYA KOYDUNUZ. BU YÜRÜYÜŞÜMÜZ 31 MARTTA YAPACAĞIMIZ KUTLU DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜNÜN PROVASI OLSUN.  BİLECİK’TE DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR. EMANETİ VEREN HALKIMIZDIR. GERİYE ALACAK TA YİNE HALKIMIZ OLACAKTIR.

BU YOL; ÖNCE ÜLKEM VE BİLECİK, SONRA PARTİM VE BEN DİYENLERİN YOLUDUR, BU YOL CANLARIN, CANANLARIN, HİZMET ERLERİNİN YOLUDUR. BU YOL BAKAN EVLATLARININ DEĞİL, VATAN EVLATLARININ YOLUDUR. 

RÜŞVETİN VE KAYIRMACILIĞIN OLDUĞU YERDE DEVLET AYAKTA DURAMAZ. DEVLETİN OLMADIĞI YERDE DE OTORİTE OLMAZ, GÜVEN VE ADALET OLMAZ.

UNUTMAYINIZ Kİ HALKIMIZ BUNLARI GÖRÜYOR, BİLECİK İNSANI BU GERÇEKLERİ NOT EDİYOR VE 30 MARTTA SANDIKTA DEMOKRATİK YOLLA GEREKEN MESAJI VE DERSİ VERECEKTİR. BUNDAN HİÇ KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN.

 

“ŞİMDİ BİLECİKTEN TÜRKİYE’YE, BÜTÜN VATAN SATHINA MESAJ VERME ZAMANI”

ONUN İÇİN DİYORUZ Kİ; EVET BU SEÇİMLER BİR MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ OLMAKLA BERABER; AYNI ZAMANDA ÜLKEMİZİN VE DEVLETİMİZİN ÜNİTER YAPISININ, RÜŞVET VE YOLSUZLUĞUN, HER TÜRLÜ PERVASIZLIĞIN, TEK ADAM YÖNETİMİNİN, ANTİ DEMOKRATİK UYGULAMALARIN, ADAM KAYIRMACILIĞININ VE ÇOCUKLARIMIZIN, GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNİN DE OYLANACAĞI, ÜLKEMİZ ÜZERİNDE HESABI OLANLARA GEREKEN MESAJIN VERİLECEĞİ BİR SEÇİM OLACAKTIR.

BİZ İNANDIK, ÇALIŞTIK, BAŞARIYA ODAKLANDIK VE KAPI KAPI DOLAŞIP BU GERÇEKLERİ ANLATTIK. MİLLİ VE VİCDANİ ANLAMDA TARİHİ SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIK.

EVET, ŞİMDİ ARTIK SÖZ SIRASI SENİN BİLECİK, OYLARINI BÖLME, OYUNA GELME, SANDIĞA GİT, OYLARINA SAHİP ÇIK.

GEÇMİŞTE TÜRK’ÜN TARİHİNDE BİLECİKLİ OLARAK “KURULUŞ” VE KURTULUŞ”UN MEŞALESİNİ SEN YAKTIN.  ŞİMDİ BU MİSYONUNU YENİDEN YERİNE GETİRME ZAMANI.

ŞİMDİ YENİDEN ŞAHLANMA ZAMANI, YAŞANAN ÇÖZÜLME SÜRECİNE “DUR” DEME ZAMANI. ŞEFFAF, GÜVENİLİR, HALK İÇİN BELEDİYECİLİĞİ TERCİH ETME ZAMANI, BİLECİKTEN TÜRKİYE’YE, BÜTÜN VATAN SATHINA MESAJ VERME ZAMANI.”

Şensoy’dan sonra kürsüye gelen MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker 30 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yaparak aylardan beri ev ev, kapı kapı gezerek seçim çalışmalarını sürdüren Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy ve partililerin bu çalışmalarının sonuçlarını 30 Mart akşamı alacaklarını belirterek partililerden sandıklara sahip çıkılmasını istedi.

Konuşmaların sonrasında Şensoy tarafından meydanda bulunan kalabalığa Andımız okutuldu. Yürüyüş Tevfikbey Caddesinden başlayarak Atatürk bulvarı üzerinden Dedeoğlu caddesi, Futbol sokak, Osmangazi ilköğretim okulu istikametinden Ertuğrulgazi mahallesinden sonra sona erdi.

“Taşıma değiliz, hepimiz Bilecikliyiz, Ne Mutlu Türküm Diyene, Bozkurt Şensoy, Vatan Sana Canım Feda, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez şeklinde sloganlar atıldı.

Emniyetin önünden geçerken de “Polise uzanan eller kırılsın.” şeklinde slogan atıldı.

Yürüyüşten sonra kalabalığa hitap eden Şensoy katılanlara teşekkür ederek, sandıklara sahip çıkılmasını belirtti ve bu güzel günde asayişi sağlayan emniyet mensuplarına teşekkürlerini iletti.

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım