MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” program kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde konuştu. Konuşma öncesi Konak Kafe&Restoran’da muhtarlarla buluşan Filiz, muhtarların taleplerini dinledi, buluşmanın ardından esnaf ziyaretine geçildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Türkiye genelinde “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” temalı programlarının büyük bir coşkuyla devam ettiğini belirten Kılıç, “Dava arkadaşlarımız, milletvekillerimiz, Merkez Yürütme Kurulu üyelerimizle şu anda Bilecik’te ulu çınarın altında, Osmanlı’nın kuruluşunun ilk adımlarının atıldığı topraklarda bulunmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. MHP Türkiye’nin önünü kesmek isteyen dahili ve harici planları boşa çıkarmak için belirlediği stratejik hedefler doğrultusunda ‘Güçlü siyaset, lider Türkiye, hedef 2023’ sloganıyla 2023 yılında yapılacak seçimleri ve sonrasına şimdiden hazırdır.” diye konuştu.


Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Türkiye’ye özgü, Türk milletinin tarihi ve kültürel dokusuna uygun olarak inşa edildiğini kaydeden Kılıç, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, Cumhuriyet tarihimizdeki en önemli yönetim reformu şartlara ve gelişmelere cevap veren en dinamik demokratik tercihtir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin merkezinde sadece millet egemenliği ve demokratik değerler bulunmaktadır. Anayasamızla güvence altında bulunan Cumhuriyetin temel nitelikleri, milli ve üniter devlet yapımız, Türk milli kimliği, Türk dili, Atatürk, demokratik rejim ve temel insan hakları gibi değerler sistemin kırmızı çizgileridir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, aziz milletimizin milli iradesinin tercihidir. Bunun üzerine söylenecek bir başka söz yoktur.” dedi.
Cumhur ittifakının pazarlıklarla kurulmuş bir ittifak olmadığını vurgulayan Kılıç, cumhur ittifakının temelinin, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ilk saatlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Seçilmiş hükümetin yanındayız” sözleriyle atıldığını ifade etti.
– “CHP ve İyi Parti, PKK’nın talimatlarıyla hareket ediyor”
“CHP ve İYİ Parti artık tamamen yoldan çıkmıştır.” diyen Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ne yaptıkları, neye hizmet ettikleri, kime hizmet ettikleri, amaçları, hedefleri nedir, anlaşılır gibi değildir. Muhalefete göre her şey kötüdür. Yapılan bir tek iyi icraat yoktur. İYİ Parti Genel Başkanı bir gün kalkıyor, ‘Demirtaş’ı kahvaltıya bekliyorum’ derken bir gün ‘HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyoruz’ diyor. Öbür gün HDP meşru bir parti oluyor, Diyarbakır Anneleri’ne ‘HDP’nin önünde niye oturuyorsunuz? Valilikte oturun’ diye sesleniyor. Ne hikmetse hangi şehre, hangi ilçeye gitse bir vukuat çıkıyor. Bu kadarla da kalınsa iyi, İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili kalkıyor. Baştacı şehit yakınımıza küfür etmeyi mubah görüyor. Öbür taraftan CHP’nin Genel Başkanı ‘Tezkereye hayır’ derken ertesi gün ‘Kandil’i başlarına yıkacağım’ diye bir açıklama yapıyor. Hızını alamıyor. Büyükelçilere Türkiye’yi şikayet ediyor. Demirtaş talimatını veriyor. İllerde mitingler yapılmaya başlanıyor. CHP ve İyi Parti, PKK’nın talimatlarıyla hareket ediyor.”
Dünyada ciddi bir ekonomik kriz olduğunu aktaran Kılıç, pandeminin dünya dengelerini alt üst ettiğine dikkati çekerek, “Tabi ki ister istemez bu kriz bizim ülkemizi de etkiledi. Etkilemeye de devam ediyor. Terörle mücadelemizin rövanşını kur üzerinden almak isteyenler mevcut. Türkiye faiz kamburundan mutlaka kurtulmalıdır. Faiz uzun vadede üretim sistemine büyük hasarlar vermektedir. Ülkemiz şu anda Dünyada faiz oranı yüksekliği açısından ilk 10 ülkeden biridir. Avrupa’nın da en başında olan ülkedir. Faiz geleceğimizden çalmaktadır.” ifadesini kullandı.
Enflasyon ile milli ve yerli üretimin artırılmasının tek çare olduğunu dile getiren Kılıç, “Milletçe sabır ve metanetle sağ duyulu hareket etmeliyiz. Bizi yolumuzdan alıkoymak isteyenler asla başarılı olamayacaklardır. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘Canlı döviz bombalarına eyvallah etmeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.
Kılıç, ekonomide yeni hedefin bir yandan giderleri düşürüp bir yandan da gelirleri artırmak olduğunu belirterek, her alanda milli ve yerli üretimin artırılması hususunda ciddi adımların atıldığını sözlerine ekledi.
Toplantıya, MYK üyeleri Güllü Yener, Nevzat Ünlütürk, Şahin Gürz ve Bülent Maşaoğlu, Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, bazı ilçe belediye başkanları, MHP Bilecik İl Başkanı Muhammet Fatih Yaşar, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir ve partililer katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam