MHP’DEN ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

MHP’DEN ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

Cuma namazına müteakip merkez Şerifpaşa Camii’nde kılınan gıyabi cenaze namazına MHP Teşkilatlarının yanı sıra İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ayrıca çok sayıda cemaat katıldı.

Gürses: “Onlara olan son manevi görevimiz bu”

Kılınan cenaze namazının ardından açıklamada bulunan MHP İl Başkanı Ahmet Gürses:  “Bugün Cuma namazına müteakip tüm asker ve polis şehitlerimiz için bir gıyabi cenaze namazı kılmak istedik. Sağ olsun hocamızda kıldırdı. Onlara olan son manevi görevimiz bu. Bunu yapmak arzusundaydık.” diyerek şunları ifade etti:

“ Dün yine dört tane polisimiz şehit oldu. Ben ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. İnşallah son şehitlerimiz olur. Bir daha başka şehit haberi duymayız diyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum ve orada görev yapan tüm asker, polis ve güvenlik güçlerimize de Allah kuvvet versin diyorum. Bizim şu an onlara yapabileceğimiz dua etmek. Biz buradan topluca dua etmek istedik. Katılanlardan Allah razı olsun diyorum. Teşekkür ediyorum.”

Diğer yandan MHP İl Teşkilatının gıyabi cenaze namazı kılındıktan sonra İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş’ı makamında ziyaret ederek şehit polisler için taziyede bulundukları öğrenildi.  

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam