MHPLİ ORHAN UĞUR AK PARTİLİ YÖNETİCİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

MHPLİ ORHAN UĞUR AK PARTİLİ YÖNETİCİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

MHP Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Uğur ilçelerine yapılması düşünülen hızlı tren bağlantı yolu ile ilgili Ak Partili yöneticilere çağrıda bulundu. Uğur açıklamasında Osmaneli’nden geçmesi düşünülen hızlı tren bağlantı yolunun İl Koordinasyon Kurulu toplantısında DDY Bölge Müdürüne sorduğunu ancak net bir cevap alamadığını belirtti. Meclis Üyesi Orhan Uğur ayrıca Pazaryeri ve Bozüyük iktidar siyasetçilerinin ağır bastığını adı geçen bağlantı yolunun Pazaryeri üzerinden Bozüyük’ten geçmesinin kuvvetli ihtimal olduğunu kaydederek “AK Partili yöneticileri Osmaneli’miz için büyük fırsat olan bu bağlantı yolunun ilçemize kazandırılması için göreve davet ediyorum” dedi. Uğur şunları ifade etti:

“Osmaneli’ne değil Bilecik’e bağlanması için…”

“Geçtiğimiz İl Koordinasyon toplantısında DDY Bölge Müdürüne hızlı tren bağlantı yolunun nereden olacağını “Osmaneli’nden mi geçecek?” diye sordum. Bana ve kamuoyuna verdiği cevap “Osmaneli’ne olma olasılığı yüksek görünmekte” diye cevap verdi. Daha önce bu konuda Başbakanın ve Ulaştırma Bakanının Osmaneli’nden geçecek diye konuşmaları olmuştur. Durum bu haldeyken birkaç aydan buyana basında Osmaneli gündemden düşmüş Bozüyük ve Pazaryeri’nden geçeceği konuşulmakta. Bursa Milletvekilinin de DDY Genel Müdürü Süleyman Karaman’a bu konuyu sorduğunda Genel Müdür de Osmaneli’ne değil Bilecik’e bağlanması için projeler üzerinde çalışma yaptıklarını söylemektedir.

“AKP Osmaneli İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı bu konuyu neden dile getirmiyor?”

Bu açıklamalardan çıkardığım sonuca göre Pazaryeri ve Bozüyük iktidarın siyasetçileri ağır basmakta yüzde 60 oy alınan Osmaneli ilçemizde gerek AKP İlçe Başkanı gerekse Belediye Başkanı bu bağlantı yolunun Osmaneli’mize olması için neden mücadele vermiyor?  Ben gündemde tutmak için koordinasyon toplantılarında DDY Bölge Müdürüne Osmaneli’ne bağlanması için isteklerimi dile getirmeme rağmen neden AKP Osmaneli İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanı bu konuyu dile getirmiyor? AKP’li yöneticileri Osmaneli’miz için büyük fırsat olan bu bağlantı yolunun ilçemize kazandırılması için göreve davet ediyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam