MİLLET PARKI’NIN YAPIMI HIZLA DEVAM EDİYOR

MİLLET PARKI’NIN YAPIMI HIZLA DEVAM EDİYOR

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli’yi bir tatil kenti yapacağına inandıkları Millet Parkı’nın yapım çalışmalarına devam etikleri söyleyerek; “Millet Parkı yapacağımız alanda ağaç budamaları, kurumuş olanların temizlenmesi, yeni ağaç dikimleri, yolların yapılması, kanal ve gölete başlanması gibi faaliyetlere hız verdik” dedi.

Başkan Münür Şahin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Osmaneli Belediyesi olarak bugüne kadar yapılmış olan büyük parklarla sadece ilçeye değil, çevredeki ilçelere ve illere de hizmet verdiklerini ifade ederek; “Koronavirüs salgını öncesi parklarımız dolup taşıyordu. Prof Dr Yunus Söylet İçmeler Tesislerimiz yine aynı şekilde tüm bölgemize hizmet verir konuma gelmişti. Koronavirüs tehlikesini mutlaka atlatacağız. Ancak Cumhurbaşkanımızın dediği gibi hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Parklarımız çok büyük olsa da artık kimse birbirine çok yakın olamayacak. Yapımını hızlandırdığımız Millet Parkımız çok daha geniş alanlarda insanların huzur bulacağı çok güzel bir park alanı olacak” dedi.

“Kendi ekiplerimizle inşa edeceğiz.”

Birçok ekinliği içeren çok düşük maliyetle, herkesin hayran kalacağı bir park yaptılarını ifade eden Başkan Şahin, “Parkımız diğer parklarımızda olduğu gibi çok ilgi görecek. Osmaneli Belediyesinin en büyük özelliği kendi ekipleriyle, işkur destekleriyle çok düşük maliyetlere çok kaliteli ve çok güzel yatırımları yapabilmesidir. Haziran ayı sonunda yıkıp başlayacağımız Belediye Binamızı da sadece malzeme ihalesi yaparak kendi ekiplermizle inşa edeceğiz” dedi.

Yapınına devam edilen Millet Parkı’nın içinde Osmaneli Halkını şunlar bekliyor olacak:

Geleneksel Türk Sporları Alanı, Bisiklet Yolu, Yürüyüş yolları, 105X68 UEFA Standartında Doğal Çim Futbol Sahası, Tenis Kortları, Basketbol, Voleybol Sahaları, Halı Saha,Golf Sahası,Kürek,Kano,Yelken alanı,Yüzülebilir ilaçsız doğal arıtmalı deniz kıyısı görünümlü gölet,su kanalı,Sosyal İhtiyaçlar(Yemek,Organizasyon vb.) küçük ada,tekne turları,Balık avlama alanları,2-3 km sürat tekneleri için Sakarya Nehrinin ıslahı,Yangın için su alınabilecek gölet,ilçemizde yetişen tüm ağaç türleri,sebze-meyva türleri,yurt dışından gelecek gençler de dahil olmak üzere gençlik kamp alanı,ingilizce dil kampı,At binme alanı,Eşekle seyahat,piknik alanları,mangal alanları,gençlik ateşi yakılacak alan

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam