Millet Partisi Genel Başkanı Edibali, Tören Alanını Terk Etti

Millet Partisi Genel Başkanı Edibali, Tören Alanını Terk Etti

Konuyla ilgili Millet Partisi Genel Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri” dolayısıyla düzenlenen törenlere Millet Partisi Genel Bşk. Sayın Aykut Edibali de davetli olarak katılmıştır, buna rağmen törenler sırasında her yıl geleneksel olarak yapılan protokol konuşmalarında gerekçesi belli olmayacak şekilde Sayın Genel Başkanımız Aykut Edibali’ye söz hakkı tanınmamıştır.

                Daha önemlisi program sunucusunun yeni bir kavram üreterek törene katılanlara “Türkiyelilik”ten bahsetmiş olması, ayrıca Ertuğrul Gazi’yi Anma Törenlerinde Ertuğrul Gazi’nin en yakınları olan Şeyh Edebali, Dursun Fakih ve o günden bu güne Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucuları Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak ve Cumhuriyetimizin yaşatılması için kan döken, can veren aziz şehitlerimizin tek cümleyle bile olsa anılmamış olması daha büyük ayıptır.

Bu sebeple törenler Sn. Genel Başkanımız, Genel Bşk. Yardımcılarımız ve partililerimiz tarafından protesto edilerek tören alanı terk edilmiştir.

Aziz Türk Milletine ve kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam