Milletin yürüyüşü

Milletin yürüyüşü

AK Parti Bilecik Seçim ve İrtibat Bürosu’ndan başlayan yürüyüş şehri 2 kez binlerce kişinin yürümesiyle gerçekleşti. Kalabalık, “Recep Tayyip Erdoğan, dik dur eğilme Bilecik seninle, kıskananlar çatlasın, istikrar sürsün Bilecik büyüsün” şeklinde sloganlar atarak ve ıslık çalarak yürüdü.

 

Yürüyüş sonrasında katılımcılara hitap eden Bilecik Belediye Başkan adayı Selim Yağcı, “Bizler bir, beraber, kardeş oldukça yaratılanı yaradandan ötürü sevdikçe ve hoşgörümüzü muhafaza ettikçe çalışma azmimizi kırmadıkça daha yüksek bir sevdayla çalışmaya devam ettikçe emin olun hiçbir paralel düşünce bizim önümüze set çekemez.” dedi.

İlk olarak konuşan Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, yanlışlıkla “İl Başkanı” olarak anons edilmesinin üzerine espri yaparak, “Bundan sonraki görevimiz ilan edildi. Milletvekilliğinden sonra inşallah il başkanlığı görevini yapacağız.” dedi.

“Böyle güzel bir günde böyle güzel insanlarla bu heyecanı paylaşmak açıkçası bizim için büyük mutluluk. Zaten diyorlar ya Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli diye. Aslında 30 Mart’ın gelişi bugünden belli, buradan belli. Şu geçtiğimiz 3 aylık dönemde birileri çıktı sürekli çamur attılar, iftira attılar. Bazılarına cevap verdik. Deveye demişler ki senin neren doğru diye hangi birisine cevap vereceğiz, hangi birisini ciddiye alacağız. Baktığınız zaman ister tv kanallarında ister gazetelerde ister meydanlarda konuşanın hangi siyasi partiden olduğunu anlayabildiniz mi? Ben anlayamadım. Acaba konuşan Bahçeli miydi, Kılıçdaroğlu muydu?” diyen Poyraz, yan yana olan MHP ve CHP billboardları göstererek, “Şurada da bakın yan yana durmuşlar.” diyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

“12 yıldır tek yaptığımız millete hizmet etmek”

 

“AK Parti olarak öyle bir şey yaptık ki hep birlikte Türkiye’yi ayağa kaldırdık, Türkiye’yi şaha kaldırdık. Allah’ın izniyle bizler hepsine yeteriz, bundan zerre kadar şüphemiz yok. Sayın başbakanımız, genel başkanımız hepsine yeter. Bir yerel seçimi bir genel seçime çevirdiler. 12 yıldır millete hizmet etmekten başka gayesi olmayan bu kadroları, AK kadroları asılsız iftiralarla, çamur at izi kalsın siyasetiyle lekelemeye çalıştılar. İnanın millet bunlara kanmadı. 12 yıldır yaptığımız tek şey bu millete hizmet etmek. Ama ne hikmetse bunu 2 aydır yolsuzlukta yolsuzluk. Arkadaş 12 yıldır ne yapıyordunuz? 12 yıldır bu yolsuzluklar neredeydi? Çünkü yok. Düzmece kasetlerle, montaj kasetlerle milli iradeyi gölgelemeye çalışıyorlar. Millet kanmadı kanmayacakta. 230 milyar dolar. Sene 1990 Türkiye’nin gayri safi milli hasılası 210 milyar dolar. Sene 2002 Türkiye’nin gayri safi milli hasılası 232 milyar dolar oldu. 12 yılda gayri safi milli hasılası 232 milyar dolar oldu. 2002’de AK Parti gelmiş, ak kadrolar gelmiş. 232 milyar dolar olan Türkiye’nin gayri safi milli hasılası bugün 820 milyar dolara çıktı. Onların yaptığı CHP’sinin de MHP’sinin de bütün siyasi partilerin yaptıkları 12 yılda yaklaşık 20 milyar dolar. 12 yılda AK Parti kadroları Türkiye’yi 3,5 kat büyüttü. 6 bin kilometre yol yaptılar 17 bin kilometre biz yaptık. İki kıtayı birbirine bağladık Marmara’yla. Hızlı trenlerimiz bir tarafta, okullarımız, hastanelerimiz yurtlarımız. Her ilde kurduğumuz üniversitelerimiz diğer tarafta. Ne yaptık tek kabahatimiz millete hizmet etmek. Birilerinin oyununu bozduk. Tezgahını bozduk. Menfaat çarkının tekerine çomak soktuk. Allah’a şükür, şimdi Türkiye daha da büyüyecek. Allah’a şükür şimdi Bilecik daha da büyüyecek. Allah’a şükür şimdi ilçelerimiz daha da büyüyecek.

 

‘Belediyecilik bizim işimiz, ülkeyi yönetmek bizim işimiz’

 

Selim kardeşimin 10 yıldır yaptığı eserler ortada. Bilecik’teki değişim ortada. Nasıl ki Türkiye’yi 3,5 kat büyüttüysek AK Parti Belediyeciliğiyle Bilecik’i de en az 3,5 kat büyüttük. Bakın belediyenin bütçesine, bakın belediyenin yatırımlarına bunu göreceksiniz. Bunda tereddüdümüz yok. Belediyecilik bizim işimiz, ülkeyi yönetmek bizim işimiz. Siz geçmişte üçünüz, dördünüz bir araya geldiniz 3 yıl bile bu ülkeyi yönetemediniz. Ne çabuk unuttunuz. Allah’a şükür şu 12 yıllık dönemde bizlerin kazandığı istikrar hem genelde hem yerelde Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ülkesi haline getirecek. Bundan zerre kadar tereddüdümüz yok. 2023 hedeflerimiz ortada. 2053 hedeflerimiz ortada, 2023te dünyanın en büyük 10 ülkesinden bir tanesi, 2053te dünyanın en büyük 3 ülkesinden bir tanesi olacak inşallah. Sözü fazla uzatmaya gerek yok. Halep oradaysa arşın burada. İnşallah 30 Mart günü sessiz çoğunluğun ne dediği, ne düşündüğü sandıkta ortaya çıkacak. Bilecik’te de çıkacak diğer kalan 80 vilayette de. Kaldı 6 günümüz. Muhalefette lazım bize, ama aklı başında bir muhalefet lazım. Üreten muhalefet lazım. Projesi olan muhalefet lazım. Türkiye’ye değer katmak için samimi bir şekilde çalışacak muhalefet lazım. Yoksa bunlar daha AK Parti’nin arkasından, Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasından daha çok koşarlar ama ne çare yakalayamazlar çünkü millet onunla birlikte.

6 günümüz var. Bu gücün, bu azmin mutlaka sandığa yansıması lazım. Sabırla 6 gün daha kim varsa yanımızda Türkiye’de olan biteni anlatacağız. AK Parti’nin farkını anlatacağız. İnşallah önümüzdeki Pazar günü bunun farkını da göreceğiz, ama bitmedi. 30 Mart günü bütün sandık görevlisi arkadaşlarımız ve AK Parti gönüllüsü arkadaşlarımız oyunuza sahip çıkın, bakın birileri başka tezgahlar peşinde. Biz bunun haberini aldık. Meydanlarda milletin kalbini çelemediler, televizyon ekranlarında, gazetelerinde çelemediler ama sandıkta milli iradeye gasp etmeye çalışanlara karşı asla ihmalkar olmayacağız, uyanık olacağız. Oyumuz namus, onun için akşam 17.00’ye kadar sandıklar açılıp, sayılıp, teslim edilene kadar görevli arkadaşlarımız, müşahit arkadaşlarımız, AK Parti gönüllüsü arkadaşlarımız sandıklara sahip çıkacak. İnşallah zafer bizimdir.”

AK Parti Bilecik Belediye Başkan adayı Selim Yağcı da, “Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yola çıktığımız medeniyet yolculuğunda 2004 yılından itibaren yerel kalkınma adına Bilecik’in gelişmesi adına siz değerli kardeşlerimle üzerinde Şeyh Edebali hazretlerinin, Dursun Fakih hazretlerinin, Ertuğrul Gazilerin, Osman Gazilerin, Mustafa Kemal Atatürkler’in ayaklarının izi olan bu topraklarda hizmet etmekten, buraları imar ve ihya etmekten son derece gurur duyuyoruz. Mutluluk duyuyoruz. Çünkü bizim gönlümüz ak, yüreğimiz ak ama yolumuz Hakk yoludur. İnananlar, inancı olanlar hedefi olanlar, azmi olanlar her zaman başarmıştır, başaracaktır. Biz de Bilecik’te 2004 yılında yolu olmayan, suyu olmayan, alt yapısı olmayan ama borcu fazla olan, hizmet anlayışı olmayan bir belediyeyi devir aldığımızda ne dedik, değerli kardeşlerim bu şehri marka şehir yapacağız dedik, yaptık mı? Bunu nasıl yaptık, el ele gönül gönüle, yürek yüreğe severek hoş görerek, çalışarak azimle, inançla gerçekleştirdik. Bizler bu memleketi seviyoruz, bu bayrağı seviyoruz, bu toprakları seviyoruz. Sevdalıyız, aşığız, bizim mutluluğumuz, bizim huzurumuz bu toprakların hak ettiği hizmeti kazanmakla olur. Tabi ki ne çalışmamız, ne hedefimiz, ne azmimiz ve sevdamız bitti bitmeyecek. İşte geçmişiyle övünen geleceğe emin adımlarla yürüyen Marka Şehir Bilecik’i gelecekte, önümüzdeki günlerde hep birlikte el ele, gönül gönüle oluşturmaya var mıyız? İnanan insanlarla başarılamayacak hiçbir şey yok dedik. Gerçekten inşallah bir adım kaldı. Yeniden güven tazelememize, yeni hizmet yolculuğumuz için bir adım kaldı. Bu kalan süreyi yine aynı azimle, heyecanla, gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Bizler seveceğiz, bizler hoş göreceğiz, bizler Şeyh Edebali’nin öğütlerinde olduğu gibi gayretlendireceğiz çünkü bu geminin direksiyonunda biz varız. Bu gemiyi karşı limana ancak biz götürürüz. Onun için kargaşaya sebep vermeyeceğiz. Dünden daha fazla çalışacağız.

Biz batısıyla, doğusuyla, kuzeyiyle, güneyiyle birlikte Türkiye’yiz. Biz hep birlikte sağıyla, soluyla, ortasıyla, gerisiyle birlikte Bilecik’iz. Onun için bu şehrin her türlü dinamiğini, her türlü imkanını birlik ve beraberlik içerisinde bu zamana kadar en iyi şekilde değerlendirdik ve başardık. İnşallah bu dönem ustalık dönemi olacak.

Böyle önemli bir şehir, vücut almış bir araç acemi sürücülere emanet edilir mi? Bu araca hızını veren gerçekten rotasını da çizen biziz. Bu aracı ancak menzile biz ulaştırırız. Bilecik adına AK Parti adına bu yerel seçimler adına şu topluluğumuz gerçekten gurur veriyor. Bizleri sizlere hizmet etmenin ne derece büyük mutluluk olduğunu, ne derece büyük ayrıcalık olduğunu bir kez daha gösterdiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. Allah razı olsun.

Bizler bir, beraber, kardeş oldukça yaratılanı yaradandan ötürü sevdikçe ve hoşgörümüzü muhafaza ettikçe çalışma azmimizi kırmadıkça daha yüksek bir sevdayla çalışmaya devam ettikçe emin olun hiçbir paralel düşünce bizim önümüze set çekemez. Bizler hak yoluna, sonuca, millete hizmet etmeye kilitlenmiş, inanmış azimli insanlarız. Bizler Asım’ın nesliyiz. Bizler inanan kimselerin inşallah bu güzide toprakları hak etmiş olduğu noktaya el birlik getireceğiz.

Bize bu duygusal, bu anlamlı bu güzel günü yaşattığınız için şükrediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Güzel anlarda güzel zamanlarda başarı içinde buluşmak üzere. 30 Mart, gelecek Pazar günü inşallah yapacağımız seçimlerin öncelikle bizler için şehrimiz için, ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kazanan her zaman inananlar olmuştur yine inananlar olacaktır inşallah. Allah yar ve yardımcımız olsun.” BETÜL SÖNMEZER-ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç