Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Milletvekili Şeker Bu Kez Bakan Yıldırım’a Sordu
Sosyal Medyada Paylaş
10 Ekim 2013
admin

Milletvekili Şeker Bu Kez Bakan Yıldırım’a Sordu

Bilecik’in giriş yoluna değinerek, çevre yolu ile Bilecik il merkezi arasında yapılacak olan “bağlantı yolu” ile ilgili bakanlıklarınca bir çalışma yürütülüp yürütülmediğini soran Milletvekili Şeker’in soruları şu şekilde:

“1-Bilecik-Yenişehir yolunun ihaleyi alan firmanın taahhütlerini yerine getirmemesi üzerine iptal edildiği gündeme gelmiş, bir daha ne zaman projelendirilip, ne zaman ihaleye çıkılacağı ve yol çalışmalarının başlaması konusunda kamuoyunda belirsizlik oluşmuştur. Bu konuda, yıl sonuna kadar projenin yeniden ihale edileceği yönünde çeşitli bilgiler alınmaktadır. Bu güzergahta yer alan projenin akıbeti nedir?

2-Başka bir vilayet girişinin böyle olmadığını, sadece Bilecik ilinin girişinin böyle olduğunu, bunun da tedbir alınmazsa hem kazalara sebebiyet verebileceğini ve hem de vilayete yakışmayan bir durum olduğunu çeşitli vesilelerle yetkililere iletmiş bulunmaktayım. Yeni çevre yolu ile Bilecik il merkezi arasında yapılacak olan “bağlantı yolu” ile ilgili bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır? Bu konuda bakanlığınızın değerlendirmeleriyle, proje ve ayırdığı ödenek var mıdır?

3-Pazaryeri-İnegöl-Bursa yolu bağlantısında olan Ahı Dağı yolunun açılması yönünde bir çalışmanız var mıdır?”

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım