Milletvekili Şeker Osmaneli’deydi

Milletvekili Şeker Osmaneli’deydi

 

Sırasıyla Osmaneli Belediyesi, Osmaneli Ziraat Odası, Osmaneli Esnaf ve Sanatkarlar Odası, REHAU, Siyaş Subap İmalat ve Yedekleri A.Ş., Osmaneli Kaymakamlığı ve son olarak C.P. Standart Gıda A.Ş. ziyaret edildi. Ziyareti sırasında Milletvekili Şeker’e, MHP Bilecik İl Başkanı Hüseyin Köymen, Merkez İlçe Başkanı Sinan Özkeskin, MHP Osmaneli İlçe Başkanı Orhan Dinç, MHP İlçe Belediye Meclis Üyesi Necdet Avcı ve ilçe teşkilatı eşlik etti. Milletvekili Şeker ve beraberindekiler ziyaretler sırasında ayrıca Osmaneli’de bulunan çarşı esnafını da tek tek gezerek sohbet ettiler. Osmaneli’ndeki sorunları dinleyerek çözüm üretmeye çalışan Milletvekili Şeker’e Osmaneli’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan’ı makamında ziyaret eden Milletvekili Şeker’e Başkan Isıkan Osmaneli’nde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ziyaret sırasında Osmaneli’nin otogar ihtiyacı gündeme getirildi. İlçeye gelen kişilerin otobüs firmaları tarafından geç saatlerde yol kenarında bırakıldığı ve sıkıntıların yaşandığı aktarıldı. Özellikle öğrencilerin bu konuda sıkıntılar yaşadığı belirtildi.

Hızlı trenin sanayi açısından Bilecik’e büyük katkı sağlayacağını söyleyen Milletvekili Şeker, “Hızlı trenle sabah akşam gidenler oluyor. Abonelik sistemi uygulanmış 280 TL’ye. ‘Ev tutsam daha pahalı’ diyorlar. Gidip geliyorlar. İyi olacak bu bölgemiz için ne olursa olsun.” dedi.

Osmaneli Belediye Başkanı Isıkan, “Kanalizasyonumuz onaylandı. Yeni bir haber. Arıtma tesisiyle beraber. Şu anda mevcut yapılan yolları düşmek şartıyla kabul ettik. Hastanenin altına 25 bin kişilik bir arıtma yapılıyor, TOKİ’nin altına kadar. Ağustosta belki o başlayacak.

2 tane evimize onay çıktı. Üç tanesinin proje yardımı çıktı. ‘Bir tane verirler mi vermezler mi’ derken 2 tane çıktı. 40 bin TL ama hiç olmazsa baya bir ayaklandırırız. Kiliseyle uğraşıyoruz. Eğer çıkarttırabilirsek o sokak olduğu gibi değişir.’ dedi.

Belediye Başkanı Isıkan’ın ziyaret edilmesinin ardından Osmaneli Ziraat Odası’nı ziyaret eden Milletvekili Şeker ve beraberindekiler Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Ünver ve üyeler tarafından karşılandılar. Çiftçilerin durumlarının konuşulduğu ziyarette, çiftçiler sıkıntılarını paylaştılar.

Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ünver, “Çiftçinin durumu malum. Masraflar çok ağır. Pazarlama sorunumuz çok büyük. Türkiye’nin çiftçisi kadar cefakar çiftçi yok. Bizim Türkiye çiftçisinin ayağımızdaki çoraptan, boynumuzdaki kravata kadar emeği var. ‘En büyük ibadet rızkı temin etmek’ derdi benim dedem. Bizim çiftçimizi dünyayı besliyor. Ama kendileri aç.” dedi.

Osmaneli Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret eden Milletvekili Şeker ve beraberindekiler Oda Başkanı Mustafa Aydın Yıldız tarafından karşılandı. Yıldız ziyaret sırasında Osmaneli’nde ticaretin çok zayıf olduğunu söyledi. Yıldız, “Esnafla özellikle bize bağlı küçük esnafla Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın esnafları biraz daha zor durumdalar. Şantiye falan biraz vardı, birkaç senemizi kurtardı ama şantiyenin de artık zayıflamasıyla buradaki işleri bitirmesi dolayısıyla ilçemiz esnafları çok zor durumda kaldılar. Şu anda ilçemizin en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi yüksekokul. Öğrenciler ilçeyi bırakıp gittikleri zaman ilçede bir sessizlik oluyor. Birde bizim esnaf olarak şu anda düzgün bir çarşımız yok. Osmaneli biraz daha yayılmış bir vaziyette.

Odamıza bağlı 420 tane esnafımız var. Bilecik’teki odalar içerisinde ilçeler olarak Bozüyük’ten sonra 2. sıradayız esnaf bakımından. Ama ilçemizde ticaret çok gelişmiş değil. Biraz özellikle bizi Bursa, Adapazarı ve Eskişehir’e yakınlığımız dolayısıyla ticari anlamda biraz kaçırıyoruz, sosyal aktivite fazla olmadığı için ilçede ticaret amaçlı da olsa başka şehirlere gidiyorlar. ” dedi.

REHAU, Siyaş Subap İmalat ve Yedekleri A.Ş. ile C.P. Standart fabrikaları da ziyaret edilerek fabrika müdürlerinden firmaların üretim ve çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Osmaneli Kaymakamı Ali Ada’yı ziyarete giden Milletvekili Şeker ve beraberindekiler ilçe sorunları ve çözümleri konusunda görüştüler.

Ziyaretler sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Milletvekili Şeker, “Arkadaşlarımızla beraber Osmaneli’ni ziyaret ettik. Belediye Başkanı’ndan, Kaymakam Bey’den, Esnaf Odası, Ziraat Odası ve sanayideki Osmaneli’ne katkı veren fabrikaları gezdik. Güzel bir gezi oldu. Hem Osmaneli’nin sorunlarını hem Türkiye’nin genel sorununu ve özellikle Osmaneli’ne büyük destek veren fabrikaların sorunlarını, çalışma şekillerini, isteklerini dinledik. Güzel bir gezi oldu. Ben herkese teşekkür ediyorum.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam