Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Milletvekili Şeker’den Bakan Bayraktar’a Sorular
Sosyal Medyada Paylaş
5 Şubat 2013
admin

Milletvekili Şeker’den Bakan Bayraktar’a Sorular

 

Şeker’in önergesinde, “Yabancılara toprak satışı”, “Türkiye’de en çok hangi vakıfların 2002-2012 yılları arasında taşınmaz mal satın aldığı”, “Bilecik’teki kentsel dönüşüm” ve “2012 yılında Bilecik’e bakanlığın yaptığı yardım ve ödenekler” konuları yer alıyor. Şeker’in Bakan Bayraktar’a soruları şu şekilde:

“1-Yabancılara mülk satışını Tapu ve Kadastro İşleri Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Daire Başkanlığı’nın izleyip kontrol ettiği bilinmektedir. 2002-2012 yılları arasında ülkemizde yabancılara ne kadar gayrimenkul satılmıştır? En çok hangi ülkenin vatandaşları ülkemizde taşınmaz mal satın almıştır?

2-Vakıflar üzerinden gerçekleşmiş olan taşınmaz mal satışları, ne durumdadır? Türkiye’de en çok hangi vakıflar 2002-2012 tarihleri arasında sıralanmak suretiyle taşınmaz mal satın almıştır? Bu yıllar içinde Bilecik, Eskişehir ve Kütahya illerinde hangi ülke vatandaşları ve vakıflar taşınmaz mal satın almıştır? Bunların toplam miktarı ne kadardır?

3-Kentsel dönüşümle ilgili olarak bakanlığınıza bağlı kurumların çalışmalarının devam ettiği bilinmektedir. Bu konuda, Bilecik il merkezi ve ilçelerinde, 2013 yılı bütçesinde kentsel dönüşüm için ayrılan ödenek ne kadardır? Bilecik il merkezi ve ilçelerinde, kentsel dönüşüm projesi konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve olası mağduriyetlerin giderilmesi açısından nasıl bir koordinasyon ve organizasyonla proje uygulaması yapılmaktadır?

4-2012 yılı içerisinde, bakanlığımızın Bilecik iline verdiği yardım ve ödenekler ayrı ayrı belirtilmek suretiyle toplam ne kadardır?”

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım